Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında Bitexen Giresunspor evinde Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek. Giresunspor kaptanı ve kalecisi Onurcan Piri, zorlu maç öncesinde Sporx'e çok özel bir röportaj verdi. Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Piri, "Biz zoru severiz, Beşiktaş'a sürprizimiz var" dedi. İşte Giresunspor kaptanının özel açıklamaları...

Beşiktaş, derbi sonrası Giresunspor maçını kazanmak istiyor. Siz de evinizde oynayacaksınız. Maça olan konsantrasyonunuz nasıl?

Beşiktaş maçı öncesinde iyi bir moral kazandık. Hakan Keleş hocamızla 3. sezonumu yaşıyorum. Hakan hocamız böyle maçlardan önce bizi rahat bırakır. Kazanacağımıza da inandırır. Bu da ekstra bir güç oluyor. Herkes kazanmak için sahaya çıkar. Çok iyi hazırlanıyoruz ve analizler yapıyoruz. Sahada en az Alanyaspor maçı kadar mücadele edeceğiz. Bunun sözünü vereyim. Biz bir mücadele takımıyız. Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birine karşı oynayacağız. Oyuncular bu tarz maçlara kendiliğinden konsantre oluyor. Ekstra bir motivasyon ihtiyacı duymuyoruz. Zaten motiveyiz.

"BEŞİKTAŞ MAÇINDA HEDEFİMİZ NET; 3 PUAN"

- Maçı iç sahada oynuyor olmanızı bir avantaj olarak değerlendiriyor musun? 1 puan mı, 3 puan mı hedef?

Taraftarımızın önünde oynayacağız. Stadyum full olacaktır. Onların desteğiyle 3 puan almak istiyoruz. Beşiktaş'ın kadrosu, gücü ortada. Büyük bir takım. Maçlar 11'e 11 oynanır. Ne olacağı belli olmaz. Bir sürprizleri severiz. Onun için de mücadele ederiz. Beşiktaş maçı da öyle olacak.