Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor'dan kadrosuna katmak için görüşmeler yaptığı Emirhan Topçu ile dikkat çeken açıklamalar geldi

Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor'dan kadrosuna katmak için görüşmeler yaptığı Emirhan Topçu ile ilgili olarak Karadeniz ekibinin eski sportif direktörü Yılmaz Bal, Sporx'e değerlendirmelerde bulundu.

"EMİRHAN ALTYAPIDAN GELEN EN YETENEKLİ OYUNCUYDU"

''Ismael’e güvenen 3 yıllık imza attırsın'' ''Ismael’e güvenen 3 yıllık imza attırsın''

Emirhan'ın Çaykur Rizespor'un altyapısından gelen en yetenekli oyunculardan biri olduğunu vurgulayan Bal, "Emirhan ben göreve başladığımda Sarıyer kupa maçında oynamıştı. Altyapıdan gelen en yetenekli oyuncuydu. Sol bek, sol stoper, 6 numara hatta sıkıştığınızda sol kenarda da oynayabiliyor. Yetenekli ve sol ayağı çok iyi. Her geçen gün de gelişiyor. Onun üstünde çok durdum. Menemen Başkanı ile görüşmüştük. Kiralık vermiştik. Orada iyi oynadı ve döndü. Kendisine gelen şansı da iyi kullandı" açıklamasını yaptı.

"BEŞİKTAŞ ALIRSA DOĞRU SEÇİM YAPAR"

Beşiktaş'ın bu transferi yapması halinde doğru bir adım atacağına inandığını ifade eden Rizespor'un eski sportif direktörü, "Beşiktaş bence Emirhan'ı alırsa doğru seçim yapar. Birçok mevkide oynuyor. Sadece stoper olarak düşünmemek gerek. Beşiktaş birkaç mevkide futbolcudan yararlanabilir. Önü de çok açık. Kendisine olan özgüveni yüksek. Eğer Beşiktaş'a gider ve iyi bir futbol ortamını da yakalarsa A Milli Takım kadrosuna kadar yükselebilir. Emirhan için eğer Rizespor 1 milyon euro gibi bir rakam istiyorsa bence bu rakam iyi. Ben olsam hiç düşünmeden Emirhan'ı alırdım. Tabi karar yöneticilerin" dedi.