İşte Ali Ece'nin açıklamaları:

Beşiktaş'ta Valerien Ismael teknik direktörken yaşanan sorun aynen devam ediyor.

Beşiktaş'ın ideal 11'inde Saiss, Gedson, Ghezzal, Weghorst, bir kere bu dörtlü olacak. Bunların biri olmazsa ideallikten çıkıyor.

Valerien Ismael'in en büyük hatası Gedson'u oynatmamaktı, ya da yeteri kadar oynatmamaktı, doğru yerde oynatmamaktı. Ghezzal şu an sakatlığından dolayı oynayamıyor ama Ghezzal yokken başka bir şey oynamak lazım. Cenk Tosun, Gedson, N'Koudou. 3 golde onlar var.

Weghorst'un da varlığı yetti. Weghorst oyuna girince cenk daha fazla boş alan buldu. Muleka-Cenk, Weghorst-Cenk kadar uyumlu değil.

Muleka ve Cenk'in tarzları birbiriyle çatışıyor. Çok üst üste bindiler. Şenol Hoca'nın isteği Cenk Tosun'un soldan içeri girerek attığı goller. Çizgide değil, içeride yardımcı forvet olarak. Yenilen 2 gol, 28 dakikada Şenol Güneş şok değişiklik yapmak zorunda kaldı ve Gedson girdikten sonra Beşiktaş oyunun kontrolünü almaya başladı.

Evet, Kemal iyi golcü ama ikinci golde o kadar demarke ki, Umut Meraş ve Emrecan ikilisine kırk gün ne çalıştınız diye sorarlar. Genel olarak Saiss olmayınca takım savunması çok kötü oluyor. 

2023'ün bitmesine birkaç gün kala hala Necip stoper oynuyorsa ben Necip'e kızmam, onun stoper oynamasına neden olanlara kızarım. Gedson ve Talha girmese iş değişmeyecekti. Talha kontraları kesmeyi akıl etti.

Stoper ilk topu keser. Saiss'in sakatlığı çok uzun sürmezse yanına Talha olabilir ama Saiss gidiyorsa 2016 model Marcelo bulman gerekiyor. Savunmaya liderlik yapacak, hava toplarını alacak, sol stoper oynayabilecek.

Sol bek meselesine gelince Avrupa Şampiyonası'nda Caner'le Hasan Ali'yi milli takıma almadın, şimdi buraya niye alıyorsun diye sorarlar. Türkiye Beşiktaş için sol bek çölüne döndü. İki oyuncu var orada; biri Ferdi Kadıoğlu, o mevkinin oyuncusu olmamasına rağmen oynuyor, diğeri Eren Elmalı.

Beşiktaş kaçırdı fırsatı. Rıdvan'la uzun süreli sözleşme imzalayabilirdi, Rıdvan giderken Eren'i alabilirdi, yapmadı. Şimdi Türk sol bek yok. Masuaku'yu belli ki hoca beğenmiyor, erken orta yapıyor ve savunması eksik diye. Aynı Caner. Bu sebeplerden dolayı Caner'i milli takıma almadı. Oraya ya yabancı alacaksın, ya da hocanın iyi bildiği oyuncu vardır alt liglerden. Ama Caner Hasan Ali çelişki olur.

Orta sahaya Josef'in yerine Sergen Yalçın şampiyonluğunda Josef'in yaptığı etkiyi yapacak bir oyuncu alınması gerektiğini düşünüyorum. Brezilya'da pahalıysa Körfez'den al, öyle bir oyuncu gerekiyor. Olmayınca çok pozisyon veriyorsun.

Giresunspor hazırlık maçında 5 kere geldi, 3 tane gol attı Beşiktaş'a. Şanlıurfa maçında Şenol Hoca yedek oyuncuları sahaya sürdü ve ne kadar güçsüz oldukları görüldü. Saiss,

Gedson, Ghezzal ve Weghorst yokken takımın kollektif oyun gücü yüzde elli düşüyor. Bu korkunç bir düşüş.

Ön taraf Premier Lig, arkası amatör deniliyor ama Saiss - Tayyip amatör değil. Bunların dışındakiler Beşiktaş'ta oynayacak oyuncular değil.