Akşam Gazetesi yazarı Aydın Türkmen, Beşiktaş'ın derbi performansını değerlendirdi. Sahanın en iyisi olarak gördüğü Rashica'ya ayrı bir parantez açan Türkmen şu cümleleri kurdu:

'Beşiktaş deplasmanları zordur, hele de ev sahibinin tek motivasyon kaynağı 'derbi kazanmak' ise... 

Buna karşılık Santos bu kritik derbiye Galatasaray'ı kupa dışına iten Şota kadar çalışmamış gözüküyordu. Karşılaşma öncesi, "Kendi oyunumuzu oynayacağız, motivasyon konuşmasına ihtiyaç duymadım, oyuncularım önemi biliyor" dese de Beşiktaş bir deplasman ekibi havasındaydı.'

Beşiktaş sahada daha etkili gözüken taraftı

Ghezzal'ın oyuna girmesinden sonra Siyah-Beyazlıların etkili bir oyun sergilediğini söyleyen Türkmen, 'Maçın hemen başında Al Musrati'nin kendi kalesine gönderdiği top her şeyin Beşiktaş için daha da zorlaşmasına neden oldu. Siyah-Beyazlılar'ı ayakta tutan 2 şey vardı... Rashica ve defansta sigorta görevi yapan Necip Uysal. Amartey - Al Musrati ikilisinin uyumsuzluğu, Muçi'nin onlardan uzak kalışı Beşiktaş'ın bütün atak ümidinin Rashica'nın kanadına yığılmasına neden oldu. Burada da Köhn'ün performansı Beşiktaş ataklarına karşı bir duvar etkisi yarattı. İkinci yarı ilk hamle Santos'tan geldi... Amartey'nin etkisizliğine çare olarak Ghezzal'ı sağa aldı, Rashica'yı ortaya çekti. Bu bölümde Beşiktaş sahada daha etkili gözüken taraftı,' ifadelerini kullandı.

| Duhuliye