''Bakıyorum da F.Bahçe ve G.Saray zaten güçlü olan kadroları için yeni transferler peşinde koşarken, futbol kamuoyu biraz daha sessiz ve derinden ilerleyen Beşiktaş'ı pek hesaba katmıyor. Bana göre yeni sezona en hazır ve en uyumlu kadro ile girecek olan takım Beşiktaş'tır.

Şenol Güneş son TFF Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayla Türk futbolunun dinamiklerini ne kadar iyi bildiğini bir kez daha gösterdi. Beşiktaş zaten geçtiğimiz sezonun devre arasında nokta transferler yapmıştı. Aboubakar, Amir, Colley gibi... Gedson'un artan formu, Ghezzal'in geri dönüşü de hesaba katılmalı. Gitmesi muhtemel Saiss'in yerine iyi stoper arayışı sürüyor.

Yine çok iyi bir kanat oyuncusu alınacak. Şenol Hoca orta sahaya kalite katacak bir isim de istiyormuş. Belki Cenk'in sakatlığının uzaması problem olabilir. Bu durumda Muleka'nın kalma ihtimali artar. Ayrıca Ozan Tufan ve Yusuf Yazıcı transferleri de gerçekleşirse hiç şaşırmam. Özetle, şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ı yarım ağızla hesaba katanlar çok yanılır.''

Ender Bilgin/fotomaç