Spor yorumcusu Şafak Malatya, Beşiktaş için gündemde olan Ozan Tufan transferinin artı ve eksilerini katıldığı YouTube programında değerlendirdi.

İşte Malatya'nın açıklamaları: 

"Beşiktaş Ozan Tufan'ı niye almamalı onu anlatacağım ama şunu baştan söyleyeyim, Ozan Beşiktaş'a gelirse çok başarılı da olabilir. Çünkü hatırlayalım, Alanyaspor'da Sergen Hoca'yla beraber ve Bursaspor'da ilk çıkıştaki Şenol Hoca'yla beraber yakaladığı ritmi hangi takımda tutturursa Ozan zaten başarılı olur. Dikine oynayan, şutör özelliği olan, fizik olarak kuvvetli bir futbolcudan bahsediyoruz. Fakat Beşiktaş Ozan Tufan'ı iki sebepten almamalı. Birincisi; kabul edersiniz etmezsiniz, futbolun biraz duygusal yönü de vardır. Ozan Tufan özellikle Fenerbahçe'de oynadığı dönemde Beşiktaş'a uzaktan attığı bir golden sonra Beşiktaş yedek kulübesine doğru dönüp, "biz adamın böyle anasını avradını" diye söylediği, herkesin de ağzını okuduğu bir görüntü var, cebimize koyduk. Ozan Tufan Bursaspor'da oynarken attığı tweetler var. Tarihleriyle beraber paylaşıldı, bunları da cebimize koyduk. Bunlar işin duygusal boyutu. İşin bir de hukuki boyutunu anlatayım, neden almaması gerektiğini... Ozan Tufan'ın menajeri Mirsad Türkcan. Olabilir, bir sıkıntı yok fakat Beşiktaş'ı TFF Tahkim Kurulu'na şikayet eden Mirsad Türkcan'ın sahibi olduğu bir spor ajansından, bir firmadan bahsediyoruz. Mehmet Utku Canikli'nin bundan 5 gün önceki Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda duruşması görüldü. Beşiktaş kulübünü dava eden menajerden oyuncu mu alacak sayın Emre Kocadağ? Beşiktaş Kulübü'nün 5 gün önce davası olduğu bir şirketten oyuncu almayı içine sindiriyor mu?

Dönelim öbür tarafa... Bu firmanın alt kuruluşu olan spor ajansının oyuncu grubunu söylüyorum size. Çağlar Söyüncü, Hasan Ali Kaldırım, Ozan Tufan, Cengiz Ünder... Bu saydığım isimlerin iki tane ortak özelliği var. Hepsi Türk Milli Takımı'nda oynamış değerli oyuncular. İkincisi de son bir haftadır Beşiktaş'a yazılmaları. "Siz kimin kayığına bindiniz" diye soruyor o zaman Beşiktaş taraftarları. Üçüncü konu, Beşiktaş'ın bir sportif direktörü var, sportif direktör diyor ki ben Caner'i de Ozan'ı da istemiyorum. Emre Bey sportif direktörün istemediği bir oyuncuyla hangi yetkiyle görüşüyor? Ozan iyi futbolcu kötü futbolcu, ayrı yere koyuyorum fakat şu anlattıklarımdan dolayı, taraftarın son 48 saattir infial yarattığı, "Ozan'ı istemiyoruz" dediği iki tane önemli konu var. Birincisi anlattığım bu detaylar, ikincisi Beşiktaş'ın 2023 yılında hiçbir çözümü kalmamış mı o bölge için? Hiç başka bir çözümü yok mu? Beşiktaş'ın sosyal medyasından zehir gibi çocuklar var dünya futbolunu takip eden. O grubu alıp oraya koyalım, bilabedel daha güzel iş çıkartırlar, eğer siz hala Ozan, Hasan Ali, Caner, Burak Yılmaz konuşuyorsanız. Transferi Emre Kocadağ yürüttüğü için onun adını veriyorum, sayın Emre Kocadağ'ın bu yanlıştan dönmesi lazım. Ozan Tufan Vodafone Park'ın zeminine çıktığı andan itibaren kendisine de yazık olur o protestolardan dolayı, sonuçta milli olmuş bir oyuncu, Beşiktaş'a da yazık olur. Emre Bey'in böyle bir topa girmemesi lazım. Önce Caner Erkin üzerinden yokladılar Beşiktaş kamuoyunu, vazgeçtiler, şimdi Ozan üzerinden yokluyorlar. Evet görüşüyorlar, ama Ozan Tufan'ı Beşiktaş alamaz, alırsa yanlış yapar."

Duhuliye.com