Beşiktaş gibi takımın futbolcusu kendi kalesine gol atmaz. Musrati gibi bir futbolcun olursa bir derbi maçında kendi kalesine gol atarak takımını mağlup eder. Peki, hadi kötü kader diyelim kendi kalene kazara gol attın. Takım arkadaşlarına ve seyirciye kendini affettirmek için oyuna asılması gerekli. Ama o hiç asılmadı.

Hatalar zincirine devam etti. Çok pas hatası yaptı, ayağına gelen topları ezdi, ikili mücadeleleri kaybetti. Kendi kalesine ikinci golü atmamak için korkudan savunmaya yardım etmedi. Top sürüp ileriye hiç çıkmadı. Zaten bunları yapabilmek için fiziği müsaikt değil Yapılan trasferler yanlış Bu Musrati denen adamı hangi menejer gündeme getirdi ve trasferine kim onay verdi.

Sağ bek transfer ediyorsun sahada yok. Onur bir türlü sağ bek mevkiine oturamadı. Geri ve yan pas yapmaktan hiç bıkmadı. Sağ çizgiye inip ortalar yapmadı. Daha oyunun ikinci dakikasında yenen gol futbolcuların ve özellikle Musrati’nin moralini bozdu. Golden sonra ilk yarının sonuna kadar Galakasaray ön alan baskısı yaparak oyununu devam ettirdi.

Beşiktaş ise savunma ağırlıklı bir anlayış ile oyuna de vam etti. Merkezi kapatıp Raşitsa ile sağ kanatta yaptığı ataklarla gol aradı. İyi ortalar yaptı ama Beşiktaşlı oyuncular son vuruşlarda başarılı olamadılar. Santos Hoca bu Abuobakar’dan beklentiye son vermeli. Ayrıca hoca değişikliklerinde hatalıydı. Oyunu ateşleyen Rashica’nın oyundan alınması yanlıştı..,

Hakem Halil Umut Meler’e söylenecek çok şey var. Colley ile Barış Alper ikili mücadelesine sarı kart gösteriyor. Sonra hikaye başlıyor Var daki beyler devreye giriyor. Gidip pozisyonu izliyor sahaya dönüp sarı kartı iptal edip kırmızı kar gösteriyor. Yahu sen nasıl bir hakemsir pozisyon gözünün önünde oluyorda kırmızı kartlık olayı görmüyorsun.

Var daki hakemler olayın kırmızı olduğuna hükmediyorlar.

Vardakiler siz var oldukça Türk futboluna hiçbir katkınız olmaz.

Cenk Tosun gole giderken 18 içinde Kohn formasından tutup çekiyor. Cenk 180 derece havada dönüp yere çakılıyor. Halil Umut Meler yüzde yüz penaltı olan bu pozisyonu değerlendirmiyor. Var zaten devreye girmedi. Halil Meler bu akşam yatağında rahat uyuyabilecekmi acaba çok merak ediyorum? Orta alanda Salih ve Gerson’un olmayısı maçın kaderini belli etti. Amartey orta alanda dolaşıp durdu.

Galatasaray bedavadan bir galibiyet kazandı.

Söylenecek pek fazla bir şey yok bu sezon Beşiktaşka işler hiç iyi gitmiyor, Ama bu hakem kararlarınada tahammül etmek bence çok zor. Hiç olsun istemem ama bir gün, bir maçta öyle bir patlayacak ki istenmeyen şeyler olacak…

Erkan Özmen | Fotospor