Son yıllarda borçlanmanın sürekli artması, mali yapısının daha da kötüye gitmesiyle de mücadele etmek durumunda olan Beşiktaş'ta, kulüpten ayrılanlara ödenen tazminatlar dikkat çekiyor.

CAS tarafından verilen kararla Beşiktaş'ın son olarak İspanyol oyuncu Victor Ruiz'e 2 milyon 318 bin Euro tazminat ödemesine hükmedildi.

CAS'ın Victor Ruız kararı, daha önce kaybedilen davaları ve ödenen tazminatları hatırlattı.

Beşiktaş, 2004 yılında göreve gelen Del Bosque ile yolları ayırırken, İspanyol teknik adamın yalnızca yardımcılarının alacaklarının ödenmesine dahi olumsuz yanıt vermiş, devamında 8 milyon Euro'luk büyük bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

Del Bosque ile benzer bir süreç, İtalyan futbolcu Matteo Ferrari'de de yaşandı. Beşiktaş, gönderirken davalık olduğu oyuncuya toplam 7,8 milyon Euro tazminat ödedi.

Beşiktaş'ta bir diğer tazminat davası da teknik direktör Abdullah Avcı ile yaşandı. 2019 yılında göreve gelen Ahmet Nur Çebi yönetiminin sözleşmesini tek taraflı feshettiği Abdullah Avcı, Beşiktaş'tan 17 milyon TL tazminat kazancı elde etti.

Dolayısıyla Beşiktaş; Del Bosque, Abdullah Avcı, Matteo Ferrari ve Victor Ruiz dörtlüsüne yaklaşık 19 milyon Euro tazminat ödemiş oldu.

Duhuliye.com