Sezona iki kulvarda şampiyonluk parolasıyla başlayan siyah-beyazlı futbol takımı, özellikle ikinci yarıda başarılı bir performans ortaya koymasına rağmen hedeflerine ulaşamadı.

Valerien Ismael ile sezona başlayan Beşiktaş, Fransız çalıştırıcı yönetiminde istenilen sonuçların alınamaması üzerine 11. haftanın ardından teknik direktör değişikliğine gitti. Takımı Şenol Güneş'e emanet eden siyah-beyazlılar, deneyimli teknik adamla çok iyi bir grafik çizmesine rağmen 2022-2023 sezonunda beklentileri karşılayamadı.

Süper Lig'i 78 puanla 3. sırada tamamlayan Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'na ise son 16 turunda veda etti. Siyah-beyazlılar, gelecek sezon UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde mücadele edecek.

İki teknik direktör görev yaptı

Beşiktaş, 2022-2023 sezonunda iki teknik direktörle çalıştı.

Siyah-beyazlı takım, sezona Valerien Ismael yönetiminde başladı. Beşiktaş ile ilk 11 haftada 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 yenilgi yaşayan Fransız teknik adam, oynattığı futbolla eleştirilerin odağı haline geldi. Ismael ile 11. haftanın ardından yollar ayrıldı.

Ismael'in ardından siyah-beyazlı ekibin başına Şenol Güneş getirildi. Beşiktaş, Güneş yönetiminde 18 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 mağlubiyetlik bir performans sergiledi.