2020-21 sezonunun son maçlarında oynamadı

Sergen Yalçın yönetiminde o sezon Beşiktaş şampiyonluğa Aboubakar'ın sözleşmesi 30 maça çıkarsa otomatik olarak uzayacaktı. Beşiktaş formasıyla ligde 26, kupada ise 3 maça çıkan Kamerunlu futbolcu sakatlandı ve sezonun geri kalanında forma giymedi.

Sergen Yalçın: Herhalde vuruldu dedim

Sergen Yalçın, Süper Lig 2020-2021 sezonunda Abobubakar'ın sakatlandığına inanmadığını ima etmişti. Yalçın, şöyle konuşmuştu: "Maç başladı, zaten hiçbir şey yapmıyor. Depar bile atmıyor, koşmuyor. Çok rutin oynuyor. Dakika 44'e falan geldi, bir pozisyon oldu bu kendini yere attı 'Aah!' diye bağırmaya başladı. 'Ne oldu ya, vuruldu mu bu?' dedim. Benim maçta çapraz bağlarım falan koptu. Böyle bir acı hissetme modeli yok, olamaz yani. Sakatlandım dersin, devreye bir dakika var zaten. 'Hocam beni değiştir' dersin. Öyle hareketler yaptı ki sahada, ben güleceğim ama kendimi zor tutuyorum. Kamera çekiyor rezil olacağız. Dedim herhalde vuruldu bu, tribünden falan ateş ettiler bir bakın buna..."

Beşiktaş yönetimi: Sakatlığı gerçekti

Beşiktaş yönetimi ise transfer gerçekleşmeden önce yaptığı açıklamada Aboubakar'ın o dönem sakat olduğunu, bu yüzden forma giymediğini kamuoyuna duyurdu.

Beşiktaş'ın şampiyonluk tweetinde Aboubakar ayrıntısı!

Aboubakar transferi Beşiktaş taraftarını da ikiye bölerken 2020-21 sezonuyla ilgili Kamerunlu futbolcuyla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Üstelik bu ayrıntı Beşiktaş'ın resmi Twitter'ın paylaştığı şampiyonluk mesajındaydı.

https://twitter.com/Besiktas/status/1393649944549003264

Herkes renkli Aboubakar renksiz!

Paylaşılan fotoğrafta bütün futbolcular yer alıyordu. Yalnız Aboubakar'ın takımdaki herkesten farklı olarak renkli değil siyah beyaz fotoğrafı kullanılmıştı. O dönem bu olay Beşiktaş yönetiminin, Aboubakar'ın 'takımı yalnız bırakmasına' gönderme olarak yorumlandı.

Beşiktaş admini bu kez 'kara sevda' dedi

Cristiano Ronaldo'nun Al Nassr'a, Wout Weghorst'un Manchester United'a gitmesinin ardından siyah beyazlılar Aboubakar'ı bir kez daha renklerine bağladı. Şampiyonlukta Aboubakar'ı renksiz fotoğrafla kullanan Beşiktaş admini bu kez "Yıllar değişir, yollar değişir, formalar değişir ama sevda değişmez! Kara sevda. Evine hoş geldin Vincent Aboubakar" diyordu.

https://twitter.com/Besiktas/status/1616767800361603073

3.5 yıllık maliyeti 12 milyon Euro

Aboubakar, Beşiktaş'a imza atarken imza parası olarak 1 milyon 140 bin Euro aldı. Bu sezon 1 milyon 555 bin Euro kazanacak futbolcu, kalan sezonlarda ise 3 milyon 110 bin Euro ücret alacak. Aboubakar, müsabaka türüne göre maç başı 12 bin Euro daha gelir elde edecek. Yani oyuncu 3.5 yıl Beşikaş'ta forma giyerse maç başı aldıkları hariç siyah beyazlılara maliyeti 12 milyon 28 bin Euro olacak.

ajansspor