Spor yorumcusu Fırat Günayer katıldığı programda derbi maçını değerlendirdi.

İşte Fırat Günayer'in açıklamaları:

"Bütün hafta boyunca ilk 30 dakika gol yemeyelim deyip 89'ncu saniyede gol yersen tabi ki afallarsın. Beşiktaş'ın üst üste kazandığı galibiyetlerin aynı oyunun kopyası olduğunu hatırlayalım.

Beşiktaş bekleyen, rakibinin hata yapmasını bekleyen, kendi sahasında oyunu kabul eden, İstanbulspor karşısında bile topu rakibe veren bir takım. Neticede buradaki plan da büyük ihtimalle Galatasaray karşısında 30 dakika en azından gol yemeyip daha sonra Muçi ile Semih ile Rashica ile yakalayabileceği pozisyonları değerlendirmekti. 

Ama çok erken bir gol geldi ve bu erken gol sonrasında açıkcası Santos'un B planı ne olacak diye merak ettim ve bugün de bununla ilgili sahada bir fikir, plan görmedim.

Bir set oyunu, bir baskı tamamen bireysel beceriler üzerine kurulu bir hücum şekli var Beşiktaş'ın. Dolayısıyla Galatasaray gibi bir takıma karşı ki Galatasaray risk almadı. Risk almayan Galatasaray'a karşı senin ekstra bir şey yapman lazım hücumda, çok hızlı top çevirmen lazım, pas kalitenin yüksek olması lazım, iyi oyuncuların olması lazım, iyi bir hücum planının olması lazım ve Santos'un zaten iyi bir hücum planını henüz bize göstermediğini defalarca söylemiştik. Burada da ne yazık ki Beşiktaş'ın bir B planını, oyuncuların kendilerinin bireysel yetenekleri haricinde bir şey göremedik. O yüzden Beşiktaş oyun anlamında ne yazık ki hem kadro kalitesinin hem de bir B planı olmamasının ceremesini çekti."

Duhuliye.com