Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Divan Kurulu toplantısında Beşiktaş'ın Makedon futbolcusu Besar Gudjufi hakkında açıklamalarda bulundu. Ahmet Nur Çebi döneminde Beşiktaş'a katılan Gudjufi için Başkan Hasan Arat, "Besar Gudjufi'yi hiç duydunuz mu? 2022'de 5 yıllığına 600 bin euroluk bir anlaşma. Kim olduğunu kimse bilmiyor. Her ay maaşını alıyor. Neden, nasıl alındığını bilen yok. Kiralık gönderdik futbolcuyu ülkesine" yorumunu yaptı.

Besar Gudjufi kimdir?

24 Mayıs 2004 tarihinde Kuzey Makedonya'nın Üsküp şehrinde dünyaya gelen Gudjufi, ülkesinin takımı olan Vardar ekibinin altyapısından yetişti. Daha sonra Belasica takımında forma giyen genç futbolcu, 2021-2022 sezonunda Beşiktaş'ın U19 takımına transfer edildi. Beşiktaş'ın A Takımıyla hiçbir maçta forma giymeyen Besar Gudjufi, bu sezonun devre arasında Shkupi takımına kiralandı.

Beşiktaş ile 5 yıllık sözleşme imzaladı

Beşiktaş'ın eski başkanı Ahmet Nur Çebi döneminde siyah beyazlılara katılan Gudjufi, Beşiktaş'la 5 yıllık sözleşme imzaladı. Bu süreçte U19 takımında bu sezon forma giymeye başlayan futbolcu, 9 karşılaşmada boy gösterdi ve skor katkısında bulunamadı. Ayrıca Makedon sol kanat, Beşiktaş'ın Rezerv Takımı'nda da 2 kez forma giydi.

Makedonya'ya geri döndü

Hasan Arat döneminde kış transfer sezonunda Shkupi kulübüne kiralanan Besar Gudjufi, bu sezon sakatlığı olmamasına rağmen Makedon kulüpte hiçbir maçta forma giymedi. Besar Gudjufi'nin satın alma opsiyonu bulunmuyor, oyuncu sezon sonunda Beşiktaş'a geri dönecek.

| Ajansspor