İki oyuncuyla da aynı zamanda temasa geçen siyah-beyazlıların, Aboubakar ile anlaşmasıyla Boupendza transferini rafa kaldırdığı söyleniyordu. Ancak durum öyle değil.

İŞTE TRANSFERİN FORMÜLÜ

Deneyimli futbolcuyu kanat forvet pozisyonu için aklından geçirmeye devam eden Beşiktaş cephesi, daha önce Hatayspor'da forma giyen Gabonlu forveti satın alma opsiyonlu kiralık olarak kadrosuna katmayı düşünüyor.

SÜPER LİG'DE GOL KRALI OLDU

Gol sevinçlerinde attığı taklalarla ünlenen Aaron Boupendza, 2020 yazında 200 bin Euro bedel karşılığında Bordeaux'dan geldiği Hatayspor'da 36 maçta 22 kez ağları havalandırarak gol kralı oldu. Önce Katar ekibi Al-Arabi'ye ardından da Suudi kulübü Al-Shabab'a transfer olan tecrübeli oyuncu, Al-Shabab formasıyla 7 karşılaşmada 3 gol, 3 asistlik performans sergiledi.

Ali GÜLTİKEN'İN BOUPENDZA AÇIKLAMALARI

Boupendza önemli bir oyuncu. Ligimizde önemli işler yaptı. Katkı yapacağına şüphe yok. Fakat Beşiktaş'ın biraz daha merkez santrforda oynayabilecek santrfor tipine daha çok ihtiyacı var gibi görünüyor. Aboubakar da gündemde. Transferde önemli mesafe alındığını biliyoruz. Eğer ikisi birden düşünülüyorsa mükemmel olur. Hem merkez santrfor hem de hareketli bir forvet oyuncusu takıma güç katar. Boupendza çok süratli, alanları çok etkili kullanan bir futbolcu. Özellikle açık alanlarda muazzam performanslarını izledik. Bu iki ismin kadroya katılmasının yanında Cenk, Muleka ve Ghezzal'ı da düşünürsek Beşiktaş, rakiplerinin korkulu rüyası olur.

Kaynak: Sporx