Yıldızı Rachid Ghezzal'in sakatlığından dolayı kanat takviyesi yapmayı planlayan Beşiktaş'ın, Marsilya forması giyen Cengiz Ünder'le ilgilendiği iddia edilmişti.

Spor yorumcuları Taner Karaman ve Serhan Türk, A Spor'da katıldıkları programda Beşiktaş transfer gündemini ve Cengiz Ünder'in Beşiktaş'a transfer ihtimalini değerlendirdi.

İşte ikilinin açıklamaları:

Taner Karaman:

"Cengiz Ünder Galatasaray için ne kadar zor bir transferse aynı şey Beşiktaş için de geçerli. Bütçe olarak zorlayabilecek bir transfer, hadi bütçeleri aştık diyelim Cengiz'in kariyer planlamasında da Türkiye'ye bu kadar erken dönmek yoktur diye düşünüyorum. Cengiz Ghezzal'in varlığında bile Beşiktaş'ta direkt oynayabilecek bir oyuncu, o yüzden forma endişesi olmayacaktı ama Beşiktaş Cengiz için ne kadar ideal, o kısım benim için soru işareti. O yüzden de Cengiz muhtemelen birkaç yıl daha majör liglerde yoluna devam edecektir.

Serhan Türk: 

Finansal Fair-Play, futbolcunun gelmek istemesi gibi etkenlerden bahsediyoruz. Cenk Tosun gibi futbolcuların transferde belirleyici olması da çok güzel bir şey ama maalesef sadece futbolcuların istemesiyle olmuyor. Futbolcunun bonservisinin kimde olduğu çok önemli. Kulüp futbolcunun bonservisini vermek istemiyorsa kimse o futbolcuyu alamaz. Marsilya da böyle diyor. "Cengiz'e bir talep varsa bana gelsin ama ben bu futbolcuyu kolay kolay, ucuz fiyata göndermek istemiyorum" diyor. O açıdan Cengiz Ünder'in Beşiktaş'a transferinin zor olacağını düşünüyorum, olursa da bence muhteşem iş olur. Galatasaray'ın önceliği Cengiz olmayabilir ama Beşiktaş'ın Cengiz önceliği kesinlikle var ancak bir o kadar da zor transfer olduğunu düşünüyorum.

Taner Karaman:

Josef sakatlıktan eski Josef gibi dönemedi. Şenol Hoca performansını yukarı taşımaya çalışacaktır ama hoca çok net bir şekilde işaret etti belirli bölgelere ama bu bölgelerin ne kadarına transfer yapılabilir emin değilim. Devre arası transfer dönemi yaz transfer dönemine göre çok daha zor. Transfer dönemi de bittiğinde takımlar bu kadar ciddi transfer yaparlarsa yine bir bocalama yaşayabilir takımlar.

Duhuliye.com