Nihat Kahveci'nin açıklamaları şöyle:

"3 tane şampiyonluk adayına karşı rakiplerine iç sahada oynadın, Başakşehir’e karşı iyi oynadın kaybettin, Fenerbahçe’ye karşı 70 dakika kötü oynadın, son 20 dakika iyi oynadın berabere, Trabzonspor’a karşı 1-0 mağlupsun, 1-1 sonra 2-1, 2-2’ye getirdin. 3 maçtan 2 puan çıkardın . Belli kesim Beşiktaş istatistiklerde şöyle, böyle diyebilir. Ben ona bakmam, her zaman oyun gücüne bakarım. 

Alanya maçı ilk yarı övdük uçuyor, Sivas maçı öyle, Karagümrük maçında öyle ama son döneme geliyoruz, Giresunspor maçının ikinci yarısı çok kötü oynadın. Bu maçta 40 bin kişilik desteği almışsın arkana, derbi 5’nci, 6’ncı dakikada duran toptan gol yiyorsun, taraftar ne oluyor ile başlıyor, maçın içine giremiyor. Koskoca ilk yarı Salih’in Weghorst’a verdiği pas, bir de Salih’in girdiği Uğurcan’ın çıkardığı pozisyon, bir de kendi kalesine atılan gol olmaz. Puana bakıldığında bazıları der ki liderin 2 puan gerisindedir.

Olay puan değil. Beşiktaş taraftarı sezonun 10. haftası oldu, maçların toplamının ikinci yarıları 45’er dakika keyif aldığı bölüm çok az..

Taraftar keyif almıyor, uyuyoruz, uyuyor…

"Valerien uyuma, değişiklik yapsana" tezahüratı sonrası oyuncu değişikliği geldi. Bizim hep “hocam Cenk Tosun solda oynar, Weghorst’un yanında oynar, sağda oynar, yeri geldiğinde forvet arkası gibi bile oynar dediğimiz Cenk Tosun, Beşiktaş’ın çocuğu Cenk Tosun, neden Beşiktaş’ın çocuğu diyorum sahaya girdiğinde ısırıyor, o ruh halini görüyorum onda, gol atmasa bile çocuk bir şeyler yapmak istiyor.

Beşiktaş taraftarı bu ruhu seviyor. Dele Alli’yi mi sevecek şu an, Dele Alli’de o ruh var mı?

Dele Alli’nin kafası bence Beşiktaş’ta değil. Fenerbahçe maçı kötü oynadı geç aldın, Giresunspor maçı kötü oynadı geç aldı, Trabzonspor maçı kötü oynuyor 67’ye kadar sahanın içinde durdu. Hiçbir oyuncu dokunulmaz değil. 

Dele Alli çok iyi futbolcu ama kafası Beşiktaş’ta değil.

Dele Alli delirtiyor ama kimi delirttiği belli. Çıksın, çıksın diyoruz, Beşiktaş taraftarı da çıksın diyor. Bu kadar kötü nasıl oynar? Kötü oynadın, Valerien Ismael sen nasıl bu kadar oyunda tutarsın? Orta sahanın en iyisi Salih, ilk çıkan Salih...

Biz kazanırken bunları söylüyorduk. Oyuna müdahaleler, oyunu bitiriş şekli hocanın kötü diyorduk, bizi eleştiriyorlardı. "Algı yapıyorsunuz, hocayı istemiyorsunuz, Şenol Güneş, Sergen Yalçın getirmek istiyorsunuz" diye. Keşke o kadar gücüm olsa, başkanı arayayım Manuel Pellegrini’yi getireyim. Real Betis’te şu an. City gördü, Villareal’de hocamdı onu getireyim gücüm varsa.

Biz burada Beşiktaş’ın iyiliği, geleceği için konuşuyoruz. Puan farkına bakmadan konuştuk şu an puan farkına bakmadan konuşuyorum.

Duhuliye.com