Beşiktaş Basketbol Takımı, üst üste alınan kötü sonuçlarla küme düşme hattına inerken başantrenör Ahmet Kandemir ile yolları ayırma kararı alınmıştı. Hatta yeni hoca olarak Igor Milicic ile anlaşılırken resmi açıklamanın bir türlü gelmemesi kafaları karıştırdı. Ancak perde arkasındaki gerçeğe ise Duhuliye ulaştı.

KANDEMİR TAZMİNAT İSTİYOR!

Yolları ayırma kararı alınan Ahmet Kandemir'in tazminat için direttiği ortaya çıktığı. Tecrübeli hocanın 4 milyon TL talep ettiği öğrenilirken görüşmelerin sürdüğü ifade edildi. Beşiktaş, bu nedenle yeni hoca Milicic'i de her konuda anlaşmasına rağmen açıklayamıyor.

AVCI GİBİ DEĞİL DEMİŞLERDİ!

Beşiktaş'ın eski genel sekreteri Mesut Urgancılar, Kandemir'i göreve getirirken imalı açıklamalarda bulunmuştu. Konu hakkında genel kurulda açıklamalarda bulunan Urgancılar, "Yeri geldiğinde de iş zora gelince parkeye de çıkan Ahmet Kandemir'le üç yıllık bir anlaşma yaptık. Üç yıllık deyince aklımıza Abdullah Avcı sözleşmesi gelmesin. Ne o sözleşmeyi yapanlar aynı, ne sözleşme aynı ne de kulübümüze farklı görevlerde yirmi yıldan fazla hizmet etmiş Ahmet Kandemir bir Abdullah Avcı..." ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalara rağmen Kandemir'le tazminat krizi yaşayan siyah-beyazlıların bu sorunu nasıl çözeceği de merak konusu oldu.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER