Cem Dizdar;
'Beşiktaş zaten tek kanat oynayan bir takım sadece Rashica bazı insanlar onu çok beğeniyor ama bu kadar etkisiz oyunun nesini beğendiklerini de çok anlayamadım. 

Attığı ilk yedi ortanın hiçbir tanesinde isabet yoktu. Yani Cenk gelemedi dersin ya da Rashica fazla ileri gitti dersin. Onun dışında birkaç tane Muçi girişimi, hani birkaç adam eksiltmeye, bir yerlere gidip tıkanmalar.

Oyun Galatasaray'ın istediği seyirde, ayarladığı tempoda devam etti. Koca maç boyunca Galatasaray'ın benim aklımda kalan bir girişimi yok.

Ghezzal'in bir şutunu Muslera çıkardı bir de Amartey'in Masuaku şutunda dönen topa kafa vuruşu var. 

O kadar...

Yani o kadar zamanını aldın insanların, oyun izlettirdin ama ne denildi? Aboubakar niye geç girdi filan tuhaf...

Böyle bir maç bekliyordum, bu aralar bu gerilimlerde oynayamıyor bizimkiler.  Oynayamıyorlar, çekiniyorlar işte. Temkin programları yapılıyor. Toplantılarda temkinli olalım, tempoyu düşürelim, sakin kalalım sonra da itiraf ediyorlar 'işte hakem tempolu oynamamıza izin vermedi.'

Fernando Santos "Beşiktaş oyunda denedi" diyor. Sizler de bu oyunda Beşiktaş'ın denediğini düşünüyor musunuz? 

Fernando Santos'un gördüğünü siz ve ben gördük mü? Görmedik.

Bir sorun var, anlatıda sorun var. Federasyon ve Galatasaray deniliyor büyük ihtimalle Cenk'in pozisyonu üzerine konuşuluyor. Peki Cenk Tosun'un o forma çekme anındaki davranışının devamı ahlaki geldi mi? Doğru mu sizce yani o kadar şiddetle kendini atmış olmasına siz inandınız mı? O çekmeyle o olur mu? Belki de o şiddetle davranmasa daha makul bir şey yapmış olsa VAR'dan görülecek belkİ, bilmiyoruz ki!

Dolayısıyla bakın bu oyun bu ülkede oynanamıyor Beşiktaş epeydir de oynayamıyor hani hakem bu oyunun temposunu düşürdü gibi bir açıklamaya inanmayın. Bundan önceki maçlarda da Beşiktaş'ın temposunda sorun vardı. Yani altı üstü gol yemiyordu Beşiktaş...

| Duhuliye