Ali Gültiken'in yazısı şu şekilde:

Şu anda Beşiktaş, psikolojik olarak ağırlıklarını attı ve bir hayli rahatladı. Şenol hocanın yeniden takımın başına geçmesi ile birlikte oluşan hava, 5 gollü galibiyet herkesi mutlu ediyor. Bu da beraberinde takıma güven de getirdi. G.Saray maçı artı bir motivasyon da sağlayacaktır. Genel olarak Beşiktaş, olumlu bir hava ile derbiye hazır olacaktır.

"DERBİLERDE GEÇMİŞE BAKILMAZ"

Her iki teknik adam da şampiyonluk yaşamış isimler. Fakat Şenol Güneş kariyer itibarı ile daha fazla büyük takım çalıştırdı ve bunun avantajına sahip. Okan hoca da büyük camiaların karşısında başarılı olmuş ve onlara karşı şampiyonluk yaşamış biri. Derbiler öyle karşılaşmalardır ki futbolcu açısından da teknik adam açısından da geçmiş günü neticelendirmez… Önemli olan karşılaşma gününde taktik, sistem ve organizasyon olarak maçı elinde tutabilmek. Hem Şenol Güneş'in hem de Okan Buruk'un bunu yapabilme kabiliyetleri var ama esas belirleyici olan yine bireysel oyuncu performansları olacaktır.

KRİTİK OYUNCULAR

İlk sıraya Weghorst'u yazarız. Tabii Josef de Souza'nın da çok önemli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Her zaman atanın yanında tutan da önemli. Şenol hoca, ilk maçından Mert Günok tercihi ile daha yakından tanıdığı ve bildiği oyuncuyu seçti. Bu üçlünün genel performanslarının maç içerisinde belirleyici olacağını düşünüyorum.

"HAKEM TEMPOYU DÜŞÜRMEMELİ"

Türkiye artık bu gerçekle, sürekli hakem tartışmaları ile yaşıyor. Hangi hakemin ismi açıklanırsa öncesinde bu tür yorumlar yapılıyor. Futbol ortamımız itibarı ile bu durum kaçınılmaz hale geldi. Hakem Halil Umut Meler için önemli olan karşılaşmanın genel temposunun ayarını kaçırmadan yönetebilmesi. Skoru etkileyebilecek kararlar almaması.