Beşiktaş-Galatasaray derbisi geldi çattı. Aslında Fenerbahçe'nin son puan kaybı olmasa çok daha kritik hale gelecek mücadele yine de sezonun en önemli maçlarından birine sahne olacak.

Galatasaray Karagümrük maçından sonra moralsizken, Fenerbahçe'nin ikramıyla kendine geldi. Gomis krizinin takıma ne kadar zarar verdiğini de yakında anlarız. Bu ortamda Beşiktaş cephesini sessiz ve sakin görüyorum. Bu sessizlik bir kabulleniş değil, aksine hazırlanış gibi geliyor bana.

Eğer yönetim, teknik ekip ve futbolcular planlı bir öngörü ile bu sakinliğe büründülerse çok doğru zamanda doğru bir tavır sergilediklerini düşünüyorum.

Sevdiğim bir söz vardır. "Deniz sakin olduğu zaman, büyük dalgalar kıyılara çarpmaz" diye… Peki, sahada ne mi olur? Onu tahmin etmek kolay değil. Son dönemde farklı deneyimler yaşasak da derbilerde ev sahibinin bir adım önde olduğunu düşünürüm.

Son dört maçta olduğu gibi yine iki takımın da gol bulacağı, kora kor bir karşılaşma bekliyorum. Umarım hakem konuşmadan, hak edenin kazandığı bir derbi yaşarız.

Ender BİLGİN / Fotomaç