Süleyman Oktay şunları paylaştı:

Bir Beşiktaş Fenerbahçe derbisi bu Pazar günü oynanacak ve de hepimiz büyük bir heyecanla bu maçı bir hafta evvelden beklemeye başladık. Milli takım arası oldu, nefes aldık takımlar soluklandılar, motivasyonlarını yükselttiler. Mental morallerini yükselttiler ve de büyük bir maç öncesi tabiki bu maç çok önemli ligimiz için, Beşiktaş içinde Fenerbahçe içinde çok önemli bir maç arz ediyor. 

Neden dolayı arz ediyor çünkü; İki takımında şampiyonluk hedefleri var, iki takımda iyi kadrolar kurdular, güçlü kadrolar kurdular.

Tabi ki Beşiktaş ilk dört maç oynadığı futbolu oynarsa hakikaten hem kendi sahasında ve seyircisi önünde avantaj sağlayabilir ama son İstanbulspor karşısındaki futbolu devam ettirse ki ben bu futbolu devam ettireceğini düşünmüyorum çünkü bu Fenerbahçe maçının atmosferi ve konsantrasyonu çok farklı olacaktır. Beşiktaşlı futbolcular bu maçın önemini kavrayarak oynayacaklardır. Mücadeleci maç olacaktır.

Tabi ki burada bizler, Beşiktaşlılar olarak maçı almak istiyoruz üç puanı almak istiyoruz çünkü buna çok ihtiyacımız var. Son 2 hafta 5 puan kaybeden bir Beşiktaş takımı var ve de son iki maçını alıp milli takım arasına  giren bir Fenerbahçe var yani bu ne demek olur? Beşiktaş4ın bu maçı almaya, Fenerbahçe’den çok daha fazla ihtiyacı var.

Beşiktaş maçı kazandığı zaman Fenerbahçe cephesinde çok kayda değer olumsuzluklar olacağını düşünmüyorum çünkü antrenörlerine güveniyorlar, antrenörlerini başarılı buluyorlar, krediyi açmış bulunuyorlar eğer bir beraberlik veya Beşiktaş’ın mağlubiyeti olduğu takdirde evet işte o zaman tartışmalar yoğunlaşacaktır, tenkitler yoğunlaşacaktır özelliklede Valerien İsmael üzerinde bayağı bir tartışma olur diye tahmin ediyorum çünkü bunun belirtilerini İstanbulspor maçından sonrada çok net gördük.

Şampiyonluğa oynayan Beşiktaş son 2 maçında 5 puan kaybederek hayal kırıklığı yarattı bu bakımdan da Beşiktaş’ın bu maça ihtiyacı Fenerbahçe’den, maçı almaya ihtiyacı çok daha fazla…

Takımların sahadaki, futbolcuların sahadaki performansları çok önemli olacaktır. O gün takım halinde oynayan, moralini yüksek tutan, sabırlı oynayan, aynı zamanda fizik kondüsyonunu da doksan dakika sahaya yayan ve boşlukları ne kadar az veren takım başarılı olacaktır diye düşünüyorum çünkü neticede iki takımda hücum futbolu oynuyor. Ofansif futbolu hocalarından aldıkları taktikle oynayan iki takımın maçında ve rakiplerinden topu en kısa sürede geri alıp tekrar hücum başlatan rakip sahada takımı, karşı takımı çıkarmadan oynamak isteyen iki takımın maçında bakalım hangisi rakibini kendi sahasına hapsedecek veya rakibinden topu kısa sürede 4-5 saniyede geri alıp tekrar hücum başlatacak.

Hangi takım bunu yaparsa, orta sahada boşluk vermeyen, orta sahayı iyi parselleyen iyi kapatan takımında ben bir adım önde olacağını düşünüyorum.

Bu maçın formülü orta sahada üstünlüğü ile olacaktır.

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ