Akkoyun'un tespitlerinden öne çıkanlar şöyle: 

Bence bu akşamki Adana Demirspor maçının da onlardan birisi olmasıyla beraber; Şenol Güneş son dönemde, rakibin o kadar da kolay kaybetmeyeceği, hedef dediğimiz, kazanması gereken maçları kazanamıyor. 

Takvim bazında Şenol Hocanın milli takımda ve Beşiktaş'taki son dönemine bakıyorum...  Şenol Güneş'in kazandığı maçları söyleyeyim: Serik Belediye Maçı. Şanlıurfaspor maçı. Ümraniye maçı. Cebelitarık maçı.

Şimdi bu maçlar için, ''Beşiktaş bunları zor yenerdi de yendi'' denilebilir mi?  

Peki, Galatasaray maçı? Yok. Gaziantep maçı? Yok. Avrupa Şampiyonası? Yok. Hollanda? Yok. Karadağ? Yok. Normal olarak sorun orada başlıyor.

Adana Demirspor maçı. Beşiktaş kolay kazanır diyebiliyor muyuz? Hayır. O zaman bu maçta Beşiktaş için sorun başlıyor.  

Bu maçlar için de işte daha önce bahsettiğimiz gibi, Beşiktaş'ın bunu tersine çevirmek için bir şey yapması lazım. Ama artık var olanı da yapması yetmiyor. Yeni bir şey yapması lazım.

Mesela Salih, Josef, Atiba, Necip... O denendi. Döndü döndü.... Bütün kombinasyonları yaptı, bir şey çıkmıyor. Belli yani, çıkmıyor.  Valerian İsmail de çıkaramadı.

O zaman, mesela orta sahada bir kerem Atakan... Orada bir Berkay. Hatta bir Demir Ege... Bir opsiyon olarak neden olmasın? Neden denenmesin?

Ya da hep mi 4-2-3-1?  Hep mi 4-1-4-1?

 Neden Beşiktaş 4-4-2 oynamasın?

Duhuliye.com