3 gündür Almanya’da bulunan Beşiktaş başkanı Hasan Arat, önceki gece Bayern Münih - Real Madrid, dün gece de Borussia Dortmund - PSG maçlarını yerinde takip etti. Burada birçok isimle bir araya gelen Arat, sonucu en çok merak edilen görüşmeyi sona bıraktı.

Hasan Arat, Borussia Dortmund - PSG maçının sonrasına bıraktığı Nuri Şahin görüşmesini bugün gerçekleştirecek ve bu görüşmenin ardından İstanbul’a dönecek.

Borussia Dortmund’un Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında aldığı 1-0’lık galibiyet ise Beşiktaş’ın elini güçlendirdi. Ligde inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Dortmund’un tartışılan teknik direktörü Edin Terzic, Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği başarıyla kendisine uzun süreli bir sözleşme ihtimali yarattı.

Yarı final ilk maçını 1-0 kazanan Dortmund’un finale yükselmesi halinde Terzic’e yeni kontrat vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda: Terzic sonrayı Dortmund teknik direktörü olma isteğiyle teknik ekibe dahil olan Nuri Şahin’in Dortmund yönetiminden izin isteyerek Beşiktaş’a evet deme ihtimali daha yüksek olacak.

Hem Borussia Dortmund, hem de Beşiktaş yönetimleri, Nuri Şahin konusunun netleşmesi için Fransa’da oynanacak yarı final maçının sonucunu bekleyip, planlarını bu maçın sonucuna göre göre belirleyecek.

Dortmund’un ilk maçta yakaladığı avantaj sonrası bugün gerçekleşecek Hasan Arat - Nuri Şahin görüşmesinin daha olumlu bir havada geçmesi bekleniyor.

Duhuliye.com/özel haber