Recep Çetin;
Ligde görev alan teknik direktörler üzerinden baktığımızda en iyi yüksek oralamaya sahip teknik direktör Şenol Güneş birde kulübeye baktığımızda Şenol Güneş bu kulübeyi farklı oluşturabilirdi. Beşiktaş’ın en büyük sorunlarından bir tanesi yedek kulübesinde ikinci adamın olmaması.

Beşiktaş duran toplarda sorunları çözüyor ve birde santraforları oyun içinde yok dediğiniz anda sahneye çıkıyor.

Futbol demek ki! Yetenekli oyuncu işi.

Erman Özgür;
Yıldız oyuncuya sabretmek çok önemli

Recep Çetin;
Şenol Güneş bu konuda çok iyi, sabırlı öğretmen olduğu için sabrı var, geçen haftada Aboubakar’ı o kadar tuttu mesela golü buldu. Bu seferde Cenk’tede aynı şeyi yaptı. 

Erman Özgür;
Sözlükte yeri var mı? Büyük takım santraforu nasıl olur? Eğer sözlükte böyle bir soru var ise karşısında Aboubakar fotoğrafı olur herhalde.

Çünkü Beşiktaş bu kadar kötü oynadığı maçı ancak ve ancak bir santraforun bu etkisiyle kazanabilirdi. Duran toptan attı, akan oyundan attı. Beşiktaş kötü oynarken Redmond günün en kötülerinden birisiydi ama Aboubakar bütün oyun kilitlendiği anda ya boşa çıkıyor, ya koşuyor bir stoperi rahatsız ediyor çok çok iyi bir oyuncu…

Recep Çetin;
Redmond en kötüsüydü diyoruz ama bir dripling ile araya girince Antalya on kişi kaldı ve ondan sonra oyun çözüldü bir anda.

Erman Özgür;
Hiç hareketlenmemesine rağmen oyunu çözdü…

Recep Çetin;
Futbol yetenekli oyuncu ile oynanıyor hele büyük takımlar için daha da önemli. Biz bazen sabredemiyoruz kaliteli oyunculara, kötü oynuyor diye hemen çıkartıyoruz bazen kaliteli oyuncuya sabretmek gerek çünkü oynadıkça kalitesi ortaya çıkıyor.

Erman Özgür;
Maxim için ne düşünüyorsun?

Recep Çetin;
Ben Maxim’in Beşiktaş’ta pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Yetenekli ama Beşiktaş gibi bir takımın tarzında olduğunu düşünmüyorum.

Erman Özgür;
Bazı maçlar fırsat maçıdır. Mesela geçen hafta derbi kazanılmış bir takımın kadrosunda çok iyi ve tempolu oynanmış bu maçta Salih ve Colley yok! Kimin için fırsat? Welinton ve Maxim için ve Beşiktaş adına önümüzdeki sezon için kadroyu belirleyecek maçlar bu maçlar ve maalesef bu iki futbolcuda fırsatı iyi kullanamadı.

Beşiktaş Salıh’i aradı mı? Bence aradı. Colley’i aradı mı? Aradı…

Recep Çetin;
Neden biliyormusun? Yan yana oynama özellikleri, birbirini tanıma yanındaki oyuncuyu tanıdığın zaman nerede duracağını, nerede pozisyon alacağını biliyorsun ve sende ona göre pozisyon alıyorsun. Orta sahada bir dağınıklık vardı, topla çıkamadılar, pas yapamadılar.
Antalya önde baskıyı iyi yaptı iyi kapattı  ve Beşiktaş göbekten çok zor geldi, oyun kuramadı…