İşte ikilinin açıklamaları:

Uğur Karakullukçu:

Beşiktaş sezona gerçekten flaş bir giriş yapıp, gerçekten lig ezberini bozacak bir gidişatla, bam bam fizikle basacağım, presimi yapacağım ve siz iyi pas yapamıyor ve presimi kıramıyorsanız başınız belada formülüyle başlayıp, ilk 4-5 maçta ilk devreler birer, ikişer, üçer goller atarak yoluna devam ediyordu. Sonra Beşiktaş bu konuda geri adım attı, sürdürülebilirlik açısından mı nedir bilmiyorum ama Valerien Ismael kendi fikrinden vazgeçti ve kendi fikrinden vazgeçince yok oldu, sıradanlaştı. Değişiklikler, müdahaleler hep problemliydi ama başlangıç planlarında da hatalar yapınca sıkıntılı bir yere gitti. Oradan Şenol Güneş devraldı, bir ümit derken Galatasaray yenilgisi; Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı için hem puan olarak ve bunun yanı sıra oyun olarak da birçok rakibinin gerisinde olduğunu gösteren bir maç oldu.

Ligin en özel futbolcularından Ghezzal’in 4-5 ay olmaması ayrıca çok üzücü.

Mustafa Demirtaş:

Beşiktaş'ın bu sezon yeni Fabian Ernst ve Yusuf Şimşek’ini bulması gerekiyor. Yeni Fabri’sini bulsa da güzel olur ama öncelik orta saha. Josef ile devam planı tıpkı Ghezzal döner planına eşit bir şey olur bence çünkü Josef çok fazla eskisi gibi odaklı değil 

Uğur Karakullukçu:

Josef sakatlıktan erken döndü, fedakarlık yaptı. Kamp dönemini geçirememiş bir Josef apar topar maçlara dönünce biraz sıkıntılı görüyorum, belki ara ona da iyi gelebilir. Josef’in sakatlığı sonrası o bölgede bir yenilenmeye ihtiyaç duyuluyor, belki bir fırsat olabilir. Josef ile rekabete girebilecek önü açık bir 6 numara alıp orayı çeşitlendirebilir Beşiktaş, çünkü Gedson Fernandes gibi bir adamı var.

Duhuliye.com