Sporx'den Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Vural, Türk futbolundaki mevcut yapının artık değişmesi gerektiğini vurguladı. Futbolda bilimin ve eğitimin önemine vurgu yapan Vural, "Bu ülke bana haksızlık ediyor. Kahroluyorum" açıklamasında bulundu. İşte Vural'ın çok konuşulacak, özel açıklamaları...

“BÜYÜK TAKIMLAR, SİZ NASIL BÜYÜKSÜNÜZ?"

"Soruyorum; büyük takımlar siz nasıl büyüksünüz? Zamanla ilgili olarak evet büyüksünüz. 100 senelik kulüpler ne halde? Nasıl bu hale geldi? Bakıyoruz Fenerbahçe'nin Dereağzı'nda, Fikirtepe'de yeri var. Beşiktaş'ın Fulya'da yeri var. Sen buralarda oyuncu yetiştireceksin. Öyle mi? İstanbul'da 100 yıldır bir yer alıp da oyuncu yetiştirecek alan bulamamışız. Avrupa'da ne başarımız var? Futbolu yöneten arkadaşlar insanları aptal mı sanıyorlar?"

"BİR MAÇTA İLAHLAŞTIRIYORUZ, SONRA..."

- Derbi maçı geride bıraktık. Beşiktaş ile Fenerbahçe karşılaştı. Derbiyle ilgili bir şeyler söylemek ister misiniz?

"3 maç evvel 'Beşiktaş bu ligin en iyisi' diyorduk. Öyle değil mi? Şimdi en kötü takım oldu. Bir maçta ilah yapıyoruz, bir maçta birilerini gönderiyoruz. Futbolcular çıkıyorlar, oynuyorlar Günün sonunda birisi kazanıyor ya da da berabere bitiyor. İlk defa birbirlerini yenmiyorlar. Son da olmayacak. Derbi bittikten sonra İngiltere'den bir maç izle. Örnekleri var. Temposu başka, hakemi başka. Orta sıralardaki takımlar da öyle. Vatandaş soruyor haklı olarak. 'Biz niye böyle oynayamıyoruz?' diye soruyorlar. Adamların eğitilmesi, doluluğu çok farklı." (Sporx)