Sercan Dikme;
Beşiktaş yeni teknik direktörü kim olacak sorusundan önce konuşmamız daha doğru olacak şey Beşiktaş'ın futbol aklı kim? Beşiktaş'ın yeni teknik direktörünü kim seçecek?

Beşiktaş'ın teknik direktöründen önce futbol aklıyla nasıl yol izleyeceği ve hangi ekolü getireceği. Beşiktaş özelinde sürdürülebilir bir başarı elde edebilmesi için bunun kararını şimdiden vermesi gerekiyor. 

Çünkü biraz gözlemleyebildiğimiz Beşiktaş futbol dışı konularda kendinden çok emin ve doğru adımlar atabiliyor ama futbolda biraz imece usulüyle ilerliyor.

Herkesin iyi niyetle bir şekilde taşın üstüne taş koyarak ilerlemesi gibi... bu başarı getirebilir ve başarılı olacağını düşünüyorum ama bu Beşiktaş yönetimi için sürdürülebilir bir başarı olmayacaktır.

Beşiktaş'ta önemli kararlar alındı. Teknik direktör kararından başlayalım... Rıza Çalımbay ayrılığı sonrasında  Santos tercihine  Samet Aybaba'nın karar verdiğini düşünmüyorum..  Başkan kararı diyebiliyoruz. Teknik direktörden sonra transferler gerçekleşti. Transferin büyük bir bölümünde başkan idareyi yöneticilerine ve profesyonellerine bırakmıştı. Sonra transferin son 10-15 gününde başkan transferi komple ele aldı. Svenson transferi gerçekleşti ondan sonra  geriye kalan üç transferi kendisi yaptı.

Kaotik geçen görüşmelerin zaman zaman aksadığı zaman zaman iyi geçtiği  bir Ocak transfer döneminden sonra şimdi bir futbol transfer komitesi kuruldu. Beşiktaş'ta başkan dışındaki 12 yönetim kurulu üyesi var 6 tanesi transfer komitesinde. Bu yapının başarılı olacağını düşünüyorum ama sürdürülebilir olacağı konusunda soru işaretlerim var.