Samet Aybaba: “Uzun süredir çalışıyorum”

Öncelikle başkan adayı Hasan Arat ile yaptığı görüşmeye değinen Samet Aybaba ise, “‘Birlikte Beşiktaşlıların yoluna çıkıyorum, var mısın?’ dedi. Ben de; ‘Başka yol bilmem, yolumuz aynı. Tabii ki varım’ dedim. Nasıl yönetilir, ne yapılır, transfer, altyapı, spor okulları, tesisler konusunda uzun süredir çalışıyorum. Bilgi birikimimiz var. Onları da ön plana çıkarak bir şeyleri daha iyi yapmaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“Beşiktaş’ta her şey çok farklı olacak”

Uzun yıllardır futbolu, futbolun içinde gelenlerin yönetmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Aybaba, şöyle devam etti:
“Bizim ülkemizde niye böyle olmuyor, bu işleri başkaları yapıyor diye konuşurduk. Büyük bir örnek bence. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da büyük bir örneği bence. Başkanımızın da bu kulübün sporcusu olması, üçümüzün beraber olması çok önemli. Bir rol model çıkması çok önemli. Beşiktaş’ın hedefi tabii ki her branşta şampiyonluktur ama Türk futboluna da örnek olsun. Camiaların içinden gelen insanlar artık değerlendirilsin. Onların bilgilerinden, birikimlerinden aidiyet duygusundan faydalanmak gerekiyor. Burada başarılı olacağımıza inanıyorum. Her şeye çalıştım, mevcut kadroya, transferlere. Altyapıyla ilgili de herkes söylem halinde. Bugüne kadar olmadı. Ben içinde olmamama rağmen Beşiktaş altyapısına tesis kazandırmak için 6 ayımı verdim. Bir arazi ortaya çıktı, biz yapacağız. O araziye Türkiye’nin en iyi tesisini yapacağız. Evlatlarımızın ne kadar kıymetli olduğunu göstereceğiz. Fulya’nın önünden bile geçmeyen arkadaşlarımız şu an yorum yapıyor. Olsun, altyapının konuşulması bile önemli. Biz bir aileyiz, tabii ki sorunlarımız olacak, tartışacağız. Keyifli günlerimiz, kötü günlerimiz olacak. Her şeyin en iyisini yapacağımıza inanıyorum. Seçimden sonra göreceksiniz, Beşiktaş’ta her şey çok farklı olacak.”

“Çok doğru oyuncular alacağız”

Kadro yapılanmasıyla ilgili geniş bir çalışma yaptığını dile getiren Samet Aybaba, “Göreve başladığımız andan itibaren her oyuncu bizim oyuncumuz. Rıza hocamıza her konuda destek vereceğiz. Oyuncular üzerine çalıştım. Her şey çok doğru olacak. Çok doğru oyuncular alacağız. Devre arasında neler yapılması gerektiğini biliyoruz. Hocamızla konuştuk” şeklinde konuştu.

“Beşiktaş’ın geleceğini sattılar”

Siyah-beyazlıların altyapısından yetişen Emirhan İlkhan, Serdar Saatçı ve Rıdvan Yılmaz’ın satılmalarını eleştiren Aybaba, “Oyuncular yukarıya doğru gittiğinde ilişkiler bozuluyor. Önce bunları çözeceğiz. İçimizden çıkan değerleri bu kadar kolay göndermeyeceğiz. Para eden oyuncu da alacağız. Aşağıdaki oyuncuları da bu hale getireceğiz. Beşiktaş’ın geleceğini sattılar (Emirhan, Serdar, Rıdvan). Planlayacaksınız. Bizden hiç kimse altyapıdan bir oyuncuyu alamayacak. Biz istersek bu oyuncuların önünü açacağız. Arsa ile ilgili çalışmamız da olmuştu. Altyapı tesisimize Serpil Hamdi Tüzün’ün ismini vereceğiz. Oraya gelen çocuklara bunu öğreteceğiz” dedi.

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren deneyimli futbol adamı, “Birkaç maviyle ilgili çalışıyoruz. Rıza hocam ile görüştüm. Nereye ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyorum. Başkanımıza da listeyi verdim. Kongreden sonra geniş açıklamayı yaparım” diyerek sözlerini noktaladı.