Beşiktaş’ın ABD’de ameliyat olan Cezayirli yıldızı yaklaşık 2 ay sonra sahalara dönebilecek. 2022’yi kapatan Ghezzal’ın Kasımpaşa ile 8 Ocak’ta oynanacak 18. hafta maçında formasına kavuşması planlanıyor.

Yaşadığı uzun süreli sakatlıklar yüzünden bu sezon sadece 5 maçta forma giyebilen Rachid Ghezzal önceki akşam ABD’de ameliyat oldu. 

Beşiktaş Sağlık Kurulu Koordinatörü Doç. Dr. Kerem Ülkü’nün katılımıyla, Duke Üniversitesi’nden Prof. Ned Amendola yönetiminde gerçekleşen ameliyatın başarılı geçtiği duyuruldu. Kulüpten yapılan açıklamada Ghezzal’ın rehabilitasyon sürecine en kısa sürede başlanacağı belirtildi.

Sağ ayak ikinci tarak kemiği parmak bileşkesi eklem kapsülündeki gerilme ve kısmi yırtık nedeniyle bıçak altına yatan Cezayirli futbolcu yaklaşık 6 hafta sonra bireysel saha çalışmalarına başlayabilecek. 2022 yılını kapatan Ghezzal’ın formasına kavuşması ise 2 ayı bulacak.

Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig’e verilecek arada özel çalışmalar gerçekleştirecek olan Rachid Ghezzal’ın Kasımpaşa ile 8 Ocak’ta oynanacak Süper Lig’in 18. hafta maçında takımdaki yerini alması planlanıyor. Yetenekli futbolcu rehabilitasyon sürecinde bir problemle karşılaşmaması durumunda bu müsabakanın kadrosunda yer alabilecek.

‘Çok şükür bitti’

Rachid Ghezzal ameliyatının ardından sosyal medya hesabından özel bir paylaşım yaptı.

Siyah-beyazlı futbolcu, “Çok şükür bitti ve şu an her şey yolunda. Ameliyat harici her yolu denedikten sonra son çare olan ameliyat kararını aldık. Kulübüme, ameliyatımı gerçekleştiren başta doktorumuz Kerem Bey ve doktor Amendola olmak üzere iyileşme sürecime yardımcı olan kulübümüzün tüm sağlık ekibine ve tabi ki taraftarlarımıza, destekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Bu destek benim için çok değerliydi. İnşallah yakında yeşil sahalarda görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet