Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta yapılacak transferler kadar takımdan gitmesi muhtemel oyuncuların durumları da merak ediliyor.

Beşiktaş'ta bu noktada gözler Rachid Ghezzal'e çevrilmiş durumda. Yönetim kararıyla kadro dışı bırakılan Ghezzal daha sonra takıma alınmasına karşın şans bulduğu maçlarda varlık gösteremeyerek eleştirilere maruz kalmıştı.

Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar; geçtiğimiz günlerde Ghezzal'in sözleşmesindeki opsiyonu kaldırmak için kendisine bir teklif yapıldığını, oyuncunun sözleşmesine sadık kalmak istediğini belirterek teklifi reddettiğini açıklamıştı.

Beşiktaş'la Ghezzal arasındaki sözleşmenin ayrıntılarına Duhuliye.com ulaştı.

Duhuliye.com'un yetkililerden edindiği bilgiye göre, Ghezzal'in 8 maç daha 45 dakikanın üzerinde süre alması halinde sözleşmesinin otomatik olarak 1 yıl uzayacağı öğrenildi.

Son dönemlerde ikinci yarıda oyuna giren Ghezzal'in 45 dakikanın altında süre aldığı maçların opsiyonu etkilemeyeceğini belirten yetkililer "Ghezzal'in durumunu teknik direktörümüz Santos'a ilettik. Önümüzdeki sezon devam etmek istiyorsanız böyle bir opsiyon var, devam etmeyi düşünmüyorsanız süreyi ona göre kullanmamız gerekiyor" gibi bir bilgilendirmede bulunduk. Ghezzal konusu hocanın kararıdır" açıklamasında bulundu.

Ghezzal'in opsiyon maddesini doldurmaması için yeniden bir kadro dışı kararını düşünmediklerini belirten yöneticiler kararı Fernando Santos'a bıraktıklarını söylese de, sözleşmesindeki opsiyonu kaldırmaya yanaşmayan Ghezzal'in sezonun bundan sonrasında 45 dakikanın altında görev alması, böylelikle sezon sonu Ghezzal'in kontratından da çıkılması planlanıyor.

Duhuliye.com ÖZEL HABER