Dortmund kazanırsa Beşiktaş seri başı

Alman ekibi, La Liga devi Real Madrid'i devirmesi durumunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde kupanın sahibi olacak. Böylece Beşiktaş, Avrupa Ligi play-off turuna seri başı olarak katılacak.

Gözler Wembley’de

Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak Avrupa Ligi play-off turuna katılmaya hak kazanan Siyah-Beyazlılar'ın gözü Wembley’de oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde. Şampiyonlar Ligi finalini Bundesliga temsilcisi Borussia Dortmund’un kazanması halinde Kara Kartallar Avrupa Ligi play-off turuna seri başı katılmak için avantaj elde edecek.

Denklem şöyle

Borussia Dortmund’un bugün Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması halinde; Bundesliga'da sezonu 5'inci tamamlayan Dortmund, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde Bundesliga 5'incisi olarak değil son şampiyon olarak yer alacak. Bu durumda Bundesliga'da sezonu 6'ıncı bitiren Eintracht Frankfurt, Avrupa Ligi yerine Şampiyonlar Ligi'ne katılacak.

Belçika'da sezonu 3'üncü bitirerek Avrupa Ligi play-off’una katılmaya hak kazanan Anderlecht ise Frankfurt'un yerine direkt olarak Avrupa Ligi'ne katılacak. Beşiktaş'tan daha yüksek katsayı puanına sahip olan Anderlecht, Avrupa Ligi play-off kurasında yer almayacak. Sonuç olarak Beşiktaş, Avrupa Ligi Play-Off kurasında seribaşı olmak için bir avantaj elde etmiş olacak.