İşte Nihat Kahveci'nin açıklamaları:

"Şenol Güneş’in geçmişle ilgili çok konuşmaması bence önemli. Valerien Ismael dönemi artık bitti, futbolda da dün yok. Bu kadro da onun döneminde kuruldu, evet Şenol Güneş de bu kurulan kadronun üzerine geldi. Şenol Güneş de şunun farkında, bu kadro iyi kadro. Formsuz oyuncular vardı, bu oyuncular iyi oynarsa takıma katkı sağlayacağını biliyor. O yüzden açıklamaları da hep buna yönelik, şu an kimseyi yollamayı düşünmüyoruz diyor, belki Ocak ayında birini alabiliriz diyor ama şu an takımda birlik ve beraberliği sağlamak için zaten Antalya’da kamptalar. En iyi ortam da kamp ortamıdır. Orada yapılan idmanlar, hazırlık maçları, oyuncuların beraber vakit geçirmesi önemli... 

Şenol Güneş bire bir konuşmayı sever, Dele Alli’yi odasına çağıracak ona dokunacak, konuşacak ve motive edecek. Dünya Kupası'nda olması gerekliydi diyor Dele Alli için. Hazırlık maçında gol attı, idmanda bile gol atsan moraldir. Redmond da hazırlık ve kupa maçlarında iyi oynadı, bunu artık lige taşıması gerekli.

Bunlar yetenekli oyuncular, Şenol Güneş’te idmanda sonrasında onlarla konuşuyor, beklentilerini söylüyor, beklentilerini anlatıyor. Sadece 2 saat idmanda görmekle böyle kamp döneminde birlikte olmak çok farklı. O yüzden kamp dönüşünde daha iyi bir Beşiktaş, daha kompakt bir Beşiktaş, birbiri için koşan, mücadele eden bir Beşiktaş göreceğiz. 

Maçlar zor mu, zor. Ben farklı bir Beşiktaş göreceğimizi biliyorum. Şenol Güneş dokunuşlarını göreceğiz ama çok enteresan bir şey var, biz de hep söyleriz Beşiktaş için; “en büyük sıkıntı Beşiktaş içinde olur” diye Divan kurulu toplantısı izledim, Şenol Güneş’i eleştireni gördüm, sayın başkan Ahmet Nur Çebi’yi eleştireni gördüm.

Başkan Valerien Ismael ile ilgili konuştu. Doğru konuştu diyemem, o dönem geçti sevabıyla günahıyla. Şu an Şenol Güneş var, o dönemle ilgili çok konuşmamak lazım. Çünkü Şenol Güneş bunlara alınır ve esprili bir şekilde cevabını verir, böyle şeylere gerek yok. Beşiktaş’ta kolej havası diyorsan bu tarz açıklamalar artık olmamalı diye düşünüyorum.

Divan başkanının, saygıdeğer bir kurum, önemli bir kurum ama başkanla ilgili akraba olmak istemem gibi cümleleri ağır cümleler, gerek yok. Diğer bir kişi Şenol Güneş’in giyimi, dikişi her şeyini eleştirdi. Beşiktaş’ın içinde belli bir karışıklık var."

Duhuliye.com