Ogün Şahinoğlu şunları söyledi:

Dünya Kupası sonrası Beşiktaş’a yaramadı, daha farklı senaryolar bekleniyordu üstelik şampiyonluk yarışına katılmak için Gaziantep maçı çok önemliydi bir fırsat tepildi orada oyunda tatmin etmedi.

Beşiktaş oyunu tatmin etmiyor Şenol Güneş ilk geldiği ve 5-2 kazandığı maçtada söylemişti, hücum tarafı tamamda savunma bölümünü beğenmedim demişti.

Galatasaray maçı, hazırlık kampıda öyle geçti çok pozisyon veren takımdı Beşiktaş ama rakipler değerlendiremediler sonrasında kupa maçı ve Gaziantep maçında yine savunma hataları devam etti.

Beşiktaş’ın ideal onbir kuracak bir kadrosu yok. 8 orta saha oyuncusundan sadece bir tanesi verim veriyor o da Gedson Fernandes. Josef sakatlıkla girdi sezona ve performansı kötüydü, Salih Uçan sezona çok iyi başladı ama bir mevkisel değişim sonrasında Salih Uçan çok etkilendi Şenol Güneş bu iki oyuncudan çok şey bekliyor ama olmadıkları için Atiba ve Necip ile sahaya çıkıyor.

AdanaDemirspor maçında Josef oynayacak, Gedson Fernandes ve Salih üçlüsü olacak. Savunma dörtlüsü Umut ve Masuaku ile olmuyor ve bu performans stoperleride etkiliyor.

Bir sol bek sadece sol bek özelinde değerlendirilmemeli, bu sol bek oyuncuları sezon başından beri performans verememesi Saiss gibi kaliteli bir oyuncuyuda etkiledi.

Dünya kupasındaki Saiss ile Beşiktaş’taki Saiss arasındaki fark buradan oluşuyor.

Beşiktaş orta sahayı toparlarsa bu savunmayı da etkileyecektir.Orada özellikle Josef’in çok iyi performansına ihtiyaç var.