İşte Çakır'ın açıklamaları:

"Ben Redmond'un performansını beğenen birisiyim, bence iyi bir oyuncu. N'Koudou için istikrar sorunu var diyebilirsiniz ama dönemsel de olsa performansını yükselttiği anlarda kullandığınız 3-5 maçlık seriler vardır mesela. O yüzden mutlaka ihtiyaç duyacaksınızdır, vazgeçmeniz zaten mümkün değil bu tip oyunculardan. Muleka ön tarafta gol asist katkısı verse dahi daha iyisini yapabileceğini bildiğimiz bir oyuncuydu Kasımpaşa'daki performansından. Hocanın denemelerine bakıyorsunuz, stoper hattı Beşiktaş takımının en sıkıntılı yeri gibi gözüküyor.

Saiss nasıl dönecek onu da bilmiyoruz, kestirmek çok mümkün değil, en azından birkaç maç kaçırır mı diye insan düşünmeden edemiyor. O yüzden onunla ilgili de soru işaretleri vardır hocanın. Bu her alanda olduğu gibi futbolda da böyle, en iyi olduğunuz bölgede kendinizi doğru ifade edebilmek... Yeriz ama fazlasını atarız mantığı.

Dün (Giresunspor) maçını izlemedim ama 5-3'lük skor düşünüldüğünde benzer bir durum aslında ortaya çıkıyor. Beşiktaş'ın forvet hattında Weghorst yok, Cenk'i de sonradan tercih etti ama ona rağmen yine ön alanda istediği oyunu oynatan, skora dönük bir Beşiktaş takımı...

Zayıf noktanız olabilir ama iyi noktanız da ön tarafınız. Hakikaten de iyi bir forvet hattı var. Ön taraftaki 4-5 oyuncu, hepsi gole dönük, aklı hep kalede olan oyuncular. O yüzden Şenol Hoca bence istediği verimi ön alan için elindekilerle birlikte almıştır diye düşünüyorum."