Beşiktaş, Ocak ayında göndermediği Jackson Muleka'yı Al Ahly'ye göndermek için gardını düşürdü. 

Mısırlı gazeteci Ali Radi'nin habering göre Mısır'ın Al-Ahly Club takımının teknik direktörü İsviçreli Marcel Koller, 2023 yaz transfer pazarında yeni bir forvetle sözleşme imzalamak istediklerini açıkladı. 

Al-Ahly kaynakları, Koller'in fikrinin, sözleşme komitesinin anlaşmayı bitirmekj için büyük çaba sarf edeceğinden, gelecek sezonda gerekli ismi belirlediği için özel yeteneklere sahip bir forvet ile sözleşme yapmak olduğunu belirtti. 

Al-Ahly'nin Yetenek Keşfi Departmanı başkanı Hani Ramzy, önümüzdeki yaz transfer pazarında Gambiyalı oyuncu Adama Bujang'ı ve Cezayirli defans oyuncusu Zinedine Belaid'i imzalaması için aday gösterdi. 

Kohler'ın hala daha DR Kongolu Jackson Muleka ile sözleşme yapmak konusunda güçlü bir ısrarı var. 

Al-Ahly kulübü içindeki kaynaklarımıza göre Beşiktaş, Al-Ahly'nin bu sezon Türk kulübüne transferinden bu yana düşen seviyesinin ışığında, Muleka'nın 4 milyon dolar'lık teklifini resmi olarak onaylamayı düşünüyor.

Anlaşmayı hızlı bir şekilde halletmek için Al-Ahly ile Beşiktaş arasında müzakere sürecini kalıcı olarak yöneten bir arabulucu var. 

Beşiktaş yönetimi, anlaşmanın sadece para karşılığında gerçekleşmesini memnuniyetle karşılayarak, takımın orta sahaya oyuncu almasına gerek olmadığı için Aliou Dieng'ın finansal olarak anlaşmaya katılmasını reddetti.

Al-Ahly yönetimi geçtiğimiz Ocak ayında Molika'yı kadrosuna katmak için büyük meblağlar ayırmıştı. Ancak Türk kulübü bunu kabul etmemiş ve oyuncuyu sezon sonuna kadar tutmakta ısrar etmişti.

fotospor