Trendyol Süper Lig'in 19. haftasında ekibi Serdar Topraktepe'nin  Beşiktaş'ı ile Sami Uğurlu yönetimindeki Kasımpaşa karşı karşıya geldi.

Tüpraş Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi Kasımpaşa 3-1 kazandı.Kasımpaşa'ya galibiyeti getiren golleri 41 ve 80 ve 83.dakikalarda Nuno Da Costa kaydederken ve Beşiktaş'ın tek golü ise  45+2. dakikada Semih Kılıçsoy'dan geldi.

Bu sonuçla birlikte ligde 19. hafta sonunda Beşiktaş'ın puanı 29'da kalırken, Kasımpaşa ise 26  puana yükseldi. 

''Zoru kolay yaptı''

Maçta ilk yarıda çıkan iki golü değerlendiren Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, ''Bizde ilk yarıda iz bırakan tek şey iki gol. Semih'in attığı golde kalecini parmağına değdi. Semih'in ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Zoru kolay yaptı. Solda ve sağda iki taraftada oynuyor. Çift santraforun gezgin santraforu olur. '' ifadelerini kullandı.

''Beşiktaş'ta genç oyuncular bu sezon artı oldu''

Beşiktaş'ta bu sezon genç oyuncuların artı olduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen, ''Beşiktaş'ta bu sezon Semih, Emrecan artı olan isimler oldu. Sadece Ziraat Türkiye Kupası kaldı. Ghezzal döndü. Camia için çok zor. Çok fazla taraftar yok maçta'' dedi.

''Oyuncuların ilk reaksiyonu olumlu olur diye düşünüyorum''

Giovanni van Bronckhorst'un futbolculuk döneminde Nagatomo ile benzer bir oyuncuydu diyen Rıdvan Demirel, ''Bende merak ediyorum. Rangers ve Feyenoord ta şampiyonluğa oynayan bir teknik adam. Oyunculuğu Galatasaray'da oynayan Nagatomo ile aynı tarz bir oyuncuydu. Oyuncuların ilk reaksiyonu olumlu olur diye düşünüyorum''dedi.

''Doğru yönetilirse büyük bir fırsat''

Siyah-Beyazlıların şampiyon olduğu iki sene ve olamadığı iki seneyi değerlendiren Ünlü yorumcu Dilmen, ''Beşiktaş'ın şampiyon olduğu iki sene ve olamadığı iki senede arasında siyah ve beyaz kadar fark var. Beşiktaş için zor bir süreç ama doğru yönetilebilirse bundan sonrası için bir fırsat olabilir'' açıklamalarında bulundu. 

''Gerçekten Beşiktaş'ın maçlarından sonra yorum yapmak beni üzüyor''

Beşiktaş'ın maçlarından sonra yorum yapmak beni üzüyor diyen Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, ‘’Gerçekten Beşiktaş'ın maçlarından sonra yorum yapmak beni üzüyor.  Ne ilk kez ne de son kez şampiyonluktan kopuyor. Bu çok üzücü bir olay. Beşiktaş büyük bir kulüptür, içimizi acıtıyor.'' açıklamalarından bulundu. 

''Ezeli rakipleri ile arasında çok fark var''

Ezeli rakipleri ile arasında kadro farkı olduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen, ‘’Şu kadroya baktığımız kadar ezeli rakipleri ile arasında çok fark var. Beşiktaş takımı tarihinin en kötü kadrolarından birine sahip. Rosier bana göre Türkiye'de ki en iyi iki sağ bekten birisi.'' ifadelerini kullandı. 

''Başkan Hasan Arat teknik direktör olayında sabırlı davrandı''

Teknik direktör konusunda Başkan Hasan Arat'ın sabırlı davrandığını söyleyen Spor yorumcusu Dilmen, ‘’Başkan Hasan Arat teknik direktör olayında sabırlı davrandı. Gelecek kişinin vizyonunun yüksek olacağını düşünüyorum. Yeni gelece teknik adamla puanının yükseleceğini düşünüyorum. Sergen Yalçın gelmiş olsaydı hem mental olarak hem de katkı olarak olacağını düşünüyordum. Başkanın önümüzdeki yıl için iki baba oyuncu getirmesi gerekiyor.'' dedi.