Demirkol'un sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

Aboubakar konusu çok kritik bir konu. Bir kere, Aboubakar'ın nasıl ayrıldığını hatırlamak lazım. Aboubakar çok sevilen bir insan. 'Abuş' yani. Herkes seviyor. Her şeyden önce, futbolculuğunu bir kenara bırak; sevimli bir insan yani.

Ama şampiyonluk döneminde Sergen Hoca'yı yalnız bıraktı. Şimdi bunlar hızlı bir şekilde nasıl unutuluyor? 

Geldiğinde ondan emin olamayacaksın ki! Devam edebilecek mi? Oynayacak mı? Yine aynı su kaynatmaları yapacak mı? Onu bilemiyorsun. Yoksa oyunculuğuna kim ne diyebilir?

Beşiktaş'ta her şey olabilir. Saiss de gidebilir... Bu dünya kupası galiba en çok Beşiktaş etkiledi.

Tabi, Şenol Hoca'nın da değiştirilmesini istediği birçok oyuncu var. Savunmayı yedeklemek istiyor.

Ama asıl problem, Beşiktaş'ın asıl problemi Dele Alli'ye verilen rolün doldurulamayışı. Beşiktaş'ın orta sahasında bir baba lazım yani. Her şeyi çekip çeviren bir baba lazım.

İyi oyuncuları var ama herkesin ipini bağlayabileceği bir çapası yok. İyi bir Atiba'sı yok. Ya da Josef de Souza'ya güvenemiyorsun. Devam eder mi etmez mi? Çünkü onda da bir su kaynatma var. Ankara'daki çok korkunç olay... Daha sonra 'Ben gideceğim' dedi. Bir hafta sonra vazgeçti. Bir sakatlanıyor. Bir acayip kartlar görüyor.

Beşiktaş'ın orta sahası güvenilir değil. Bence Şenol Hoca'yı en çok ilgilendiren savunma merkezini ve orta sahayı kurmak. Ben Weghorst'un gidişinden çok etkilendiğini düşünmüyorum. Çok üzüldüğünü de düşünmüyorum. Hatta yerine bu seviye santrafor bulunamasa da çok da dert edeceğini de düşünmüyorum.

Duhuliye.com