İşte Ercan'ın açıklamaları:

“Beşiktaş kesinlikle transfer yapmalı bence. Büyük takım oyunu diye bir oyun var, hakikaten bu doğru. Bunu taraftar istiyor, herkes istiyor. Valerien Ismael "ben üçlü oynarım, böyle üçlü oynayarak yüz tane maç yönettim" dedi, ilk hafta dörtlü oynadı. Bir kere orada yakayı ele verdi. İkincisi, baskılı oynamakla tempolu oynamak arasında fark var. İlk haftalarda diyorduk ki; bu Beşiktaş ne kadar yüksek tempoda oynuyor, Weghorst şöyle oynuyor, Muleka böyle oynuyor... Diyorduk ki son 30 dakikalarda bir sıkıntı oluşuyor. Özellikel son haftalara doğru bu 30 dakikalar 40 dakikalara, bir devrelere çıkmaya başladı. Ana sebep şu: Beşiktaş kazandığı maçlarda da oyuncu üzerinden maç kazanıyordu. Orta sahasız bir oyun oynanıyordu. Saiss Weghorst'a atıyordu, hadi yanına toplanalım deniliyordu. Beşiktaş'ın kadrosu aslında çok değerli bir kadro. Beşiktaş'ın oyununda gözle görülür bir değişiklik olur mu, kesinlikle olur. Şenol Hoca büyük takım oyununu bilen, oynatan, bununla şampiyon olmuş bir antrenör ama Beşiktaş'ın oyununda çeşitlilik gerekiyor. Orta saha oyuncularının oyuna katkısı gerekiyor. Beşiktaş'ın özellikel Dele Alli, Muleka gibi oyuncularının katkı vermesi gerekiyor. Ghezzal zaten bu takımın 1 numaralı oyuncusu.

Beşiktaş zirvenin şu anda epey gerisinde duruyor. Beşiktaş böyle idare etmez. Öyle idare edecek olsaydı Şenol Hoca'yı getirmezdi, Valerien Ismael'le devam ederdi. Beşiktaş'ın farklı bir oyun bulma ve bunu oynama konusunda sıkıntısı var. Beşiktaş takımı stoperin 60 metre top attığı bir oyun oynamak zorunda değildir, oynaamalıdır. Weghorst varsa bunu oynamayın, kenardan oynayın, o zaman iş yapar. Weghorst çok iyi oyuncu ama Beşiktaş'ın oyunu çeşitlendirip bu hücum aksiyonlarını Weghorst'un üzerinden alması lazım. Örneğin Muleka'yı bazen çift santrforda kullanması lazım, farklı sistemlerde oynaması lazım. Şenol Hoca bunları mutlaka düşünüyordur.

Beşiktaş'ın transfere ihtiyacı var, aldığı önemli oyuncular kiralık. Ghezzal'siz bir plan yapmak lazım. N'Koudou istikrarsız. Redmond son haftalarda toparladı, Dele Alli bir şey vermedi. İyi oynayanlar da geri gitti. Rosier, Masuaku iyi oynuyordu, düştü. Valerien Ismael fiziksel olarak bu işi çözerim diye düşündü ama bir de rakip var, sana çözüm üretiyorlar.”

Duhuliye.com