Ligin ilk dört haftasında çok sayıda kulüp çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları dışında bu nedenle de disipline gönderildi.

Bu hafta usulsüz seyirci alımı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen kulüplerden biri de Beşiktaş oldu. Kurul, Demir Grup Sivasspor ile Vodafone Park'ta pazartesi günü oynanan maçta ihlal yapıldığına hükmetti.

Duatepe, skandal olduğunu iddia etti

Gazeteci Ali Fuat Duatepe, Beşiktaş'ın usulsüz seyirci alımı nedeniyle PFDK'ya sevkedilmesinin bir skandal olduğunu öne sürdü. Duatepe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, söz konusu suçtan Beşiktaş'ın sorumlu tutulamayacağını savunarak, buna dayanak belgeyi yayınladı.

"Temsilcilerin başında polis var"

Duatepe, Mehmet Büyükekşi'nin TFF Başkanı olmasıyla Temsilciler Kurulu Başkanlığı'na getirilen Gökhan Özsavaş'ın bir emniyetçi olduğuna dikkat çekerek, "Kurula bağlı temsilciler saha içi ve dışı olayları raporlaştırıyor. Temsilcilerden biri güvenlik odasına girip seyirci girişini denetlemiş. Ve gördüklerini rapora yazmış" ifadelerini kullandı.

"Kartı veren TFF, içeri alan iki polis"

Temsilci raporunu da yayınlayan Duatepe, söz konusu raporun aynı zamanda skandalı da içerdiğini belirterek şöyle devam etti: "Temsilci raporuna göre iki polis memuru çoklu giriş hakkı tanınan akreditasyon kartlarıyla 100 kişiyi biletsiz stada sokmuş. Tespit vahim! Akreditasyonu veren TFF! İşi yapan iki polis! PFDK’ya sevk edilen Beşiktaş! Adalet bunun neresinde?"

"Temsilci 25 yerine 100 seyirci yazdı"

Duatepe, rapora yazılan sayının da gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, "Temsilci raporuna 100 kişi usulsüz stada alındı yazmış! Gerçek öyle mi peki? Hayır! Yapılan inceleme ortaya çıkardı ki bu yöntemle içeriye alınan seyirci sayısı 25! Temsilci inceleme yapmak yerine neden kafadan 100 sayısını yazdı!" dedi.

Ceza gelirse Beşiktaş Tahkim'e gidecek

Gazeteci Ali Fuat Duatepe, son olarak konuyu Beşiktaş Kulübü yöneticileriyle de görüştüğünü belirterek, şunu yazdı: "Beşiktaş yönetimi ve yetkililerle konuştum. Kulüp sürecin takipçisi. Gerekli belgeler PFDK’ya sunulacak. Ceza verilmesi halinde Tahkim Kurulu’na gidilecek."

Kaynak: Ajansspor