Kahveci'nin sözlerinden öne çıkanlar şöyle: 

39 yaşındaki Atiba'yı tebrik ediyorum.  Bugün hala ilk 11'de oynayacak krediyi alabiliyor. Ama Şenol hocam... Bir önceki maçta 29'da çıkardın. Bugün de 45'te çıkardın. O zaman 60'a kadar, 70'e kadar Atiba'yı oyunda tut derim.

Diğer tarafta Necip... Ben Necip'le ilgili konuyu baya önce kapattım zaten. Necip'i eleştirmem. Stoper diyorsun, oynuyor. Sağ bekte, sol bekte, orta sahada oynuyor. Ama ben zaten şampiyonluğa oynayan takımlarda iki tane 6 numarayı, defansif oyuncuyu görmeyi sevmiyorum. Bu orta saha bana sürpriz oldu. Bence genel anlamda Beşiktaşlı taraftarlara, futbolla ilgilenenlere de sürpriz olmuştur.

Şampiyonluğa oynayan takımlarda öyle iki tane defans oyuncusuyla oynamayacaksın. Gedson olmasa rakip kaleye gidemeyeceksin. Bu arada Beşiktaş pas yaptı mı? Yaptı. Tabii... Necip aldı, Welinton'a verdi. Welinton aldı, Tayyip'e verdi. Solda Umut'a verdi. Ama ön tarafta? Yalnızca N'Koudou bir kıpırdandı ki o da net bir şekilde atılmalıydı bence.

Cenk sağ tarafta etkisiz kaldı. Hadi, Necip'le Atiba'yla iki tane orta saha oynatıyorsun. Derim ki, hoca beklerin ileri çıkmasını düşündü ki onlar da bekler ileri çıktığında oraları kapatı diye düşündüğünü düşünüyorum. Ne Umut ön tarafa gitti. Ne Rosier ön tarafa gitti ilk yarıda. Bir tane Beşiktaşlı taraftar memnun değildir.

Ben şunu söyleyeyim. Hani, lig başlarken şampiyonluk şansı sorulduğunda  yüzde 100 dersin ya. Şu an Beşiktaş'ın yüzde 20'ye indi.