İŞTE ÖZDEM'İN AÇIKLAMALARI:

Aslında tek kelimeyle özetlersek çok kötü. Çifte kupalı geçen sezonu düşünürsek. Kötü bir sıralama çok kötü bir oyun, iyi bir tane maç bile yok gibi. 

Çok iyi bir transfer dönemi geçmedi. Geçen senenin kadrosu korundu gibi ama bazı gitmesi gereken oyuncular gönderilmedi. N'Sakala yerine Umut Meraş alındı ama N'Sakala gönderilmedi. Welinton'un yerine stoper alınması gerekirdi alınmadı. Beşiktaş transfer döneminde stoper bulamadı ve Monteroyu aldı ve Welinton ve Vida'nın psikolojik olarak yeri garantilenmiş oldu. 

Alex Teixeira isteniyordu fakat Pjanic tam bir piyango transferi oldu. Sonra sakatlıklar oldu. 

Sergen Yalçın, katıldığı bir programda kura çekiminin ardından biz bu takımlarla yarışmak istiyorsak koşu mesafemizi 115 km'ye çıkarmamız gerekiyor demişti. Beşiktaş bu koşu mesafesini çıkarmak için yaz kampına da gidemedi. Sonra Sergen hocanın antrenman metodları sakatlıkları getirmeye başladı. Ajax ve Dortmund'da oyuncular o seviyeye çıkıyor çünkü 10 yaşından beri futbolcularına kamp yaptırıyorlar. Futbolcular alışkın o tempoya. 

Sezon başında Sergen Hoca ile yönetim arasındaki görüşmeler uzun sürdü. Oldu mu olmadı mı Sergen Hoca imza atacak mı falan. Daha sonra futbolcuların Sergen Yalçın'a tavrı oldu. 

Geçen sezonun sistemini bu sene de deneyince rakipler sistemi çözdü. 

Atiba'yla uzatmak bu sezon başında hata oldu. 

Sergen Hocanın kafasında Mert'i oynatmak vardı. Fakat Ersin iyi performans sergileyince Ersin'i kaleye koydu fakat Şampiyonlar Ligi'ni kaldıramadı.

İyi bir şey söylemem gerekirse sadece Can Bozdoğan'ın bir iki maçlıkiyi performansı geliyor aklıma. 

Ne olursa olsun Beşiktaş'ın ara transferde transfer yapmaması gerekiyor. Çünkü bir lira bir euro bir dolar bile Beşiktaş için zarardır. Bu nedenle Beşiktaş'ın sezonu mevcut kadro ve hoca ile tamamlaması gerekiyor. 

Duhuliye.com