Müslüm Gülhan şunları aktardı;

Beşiktaş’ı, Adana Demirspor maçından önce iki konuda eleştirmiştim. 

Birincisi Redmond ve N’Koudou’nun aynı anda oynatılması. Çünkü taktiksel rotasyon denilen bir şey var... Kulübeniz kuvvetli olmak zorunda. Siz kulübenizle maç kazanırsınız. Kulübeniz eğer yetersizse ve oyuna müdahale edecek oyuncularınız yoksa problem yaşarsınız. Redmond ve N’Koudou evvelki maçta aynı anda oynadı ve aynı anda oyundan çıktı. Ondan sonra top taşıyacak oyuncu kalmadı ve Beşiktaş 6’lı savunma hattına kadar çekildi.

Bazı şeyleri dengeli yapmak zorundasınız. Bence N’Kodou ilk onbir oyuncusu, Redmond rotasyon oyuncusu olması lazım. N’Koudou sol çizgide oynadığı zaman, bekin kademesine ve önüne kadar gelip savunmada yapıyor. Redmond bunu yapmıyor. 

Şimdi ikisi arasındaki bu denge önemli idi ikincisi orta saha içinde bir oyuncunun olması lazımdı, Tayfur yedek kulübesindeydi.

İkincisi, Beşiktaş rotasyon oyununu oturtmak zorunda, taktiksel rotasyonda, kulübesinde muhakkak oyuncu bulundurmak zorunda.

Beşiktaş’ta Weghorst’un gitmesiyle birlikte Aboubakar gündeme geldi, tabi o yine bir ticaret hacmi Ahmet Bulut ile Mendes’in onu gönderip, öbürünü getirmesiyle orada bir hacim yaratması. Onların elinde her şey.

Saiss’de şimdi transfer istiyor, Fas milli takımında iyi oynadı, kendisine bir pazar yarattı ama şu an bir sakatlık var kendisinde...

Beşiktaş’ın transferde izlemesi gereken yol minimalize etmek, para harcamamak. Aboubakar transferi Beşiktaş için önemli bunun dışında bir stoper ile iki tarafta oynayabilecek özellikle sağ beki tamamlayacak oyuncu eksiği var.

Aboubakar konusunda geçen başkan bir açıklama yaptı; Sivas maçında sakatım dedi, ben oynayacaksın dedim, emredersin başkanım dedi ve oynadı.

Böyle komik, mizah içeren açıklamalara gerek yok. Aboubakar ile o zaman anlaşsaydı 1,70 veriyorlardı o da 2,00 – 2,25 arası para istiyordu. Verselerdi Batsuhayi alınmayacaktı ve diğer futbolcu transferleri olmayacaktı.

O dönem çok para harcadılar.  Dorukhan ile Aboubakar kalsaydı  ara transferde kiralık oyuncu almaya gerek kalmazdı, o para Beşiktaş’ta kalırdı.