Birçok oyuncusuna teklifler olduğu öne sürülen Beşiktaş, tatmin edici teklifler gelmesi halinde bütün oyuncuları için masaya oturmaya hazır. Oyuncuları için talep edeceği bonservis bedellerini belirleyen Beşiktaş oyuncu satışlarından gelir elde etmek istese de bu isteğin önündeki en büyük engel olarak, oyuncuların önceki kulüplerine verilecek olan opsiyonlar gözüküyor.

Beşiktaş şu an kadrosunda bulunan birçok oyuncuyu sonraki satıştan pay maddesiyle renklerine katarken, oyuncu satışlarından kazanılacak meblağın bir bölümünden de böylelikle feragat etmiş oldu. Bu durum, Beşiktaş'ın transfer gelirlerini düşürecek en önemli etkenlerden biri olarak dikkat çekiyor.

İşte Beşiktaşlı futbolcuların anlaşmalarında bulunan sonraki satıştan pay rakamları:

Gedson Fernandes: Portekizli oyuncunun kazandıracağı bonservis bedelinin yüzde 50'si Benfica'ya verilecek.

Emrecan Uzunhan: Beşiktaş'ın İstanbulspor'dan transfer ettiği ve yüzde ellisi için 2,2 milyon Euro ödediği Emrecan'ın bu rakamın üzerine bir bonservis geliri getirmesi durumunda, kârın yüzde 50'si de İstanbulspor'a verilecek.

Tayyip Talha Sanuç: Adana Demirspor'dan 1,5 milyon Euro karşılığında transfer edilen Tayyip'in sözleşmesinde ayrıca, bir sonraki satıştan Adana Demirspor'a yüzde 25 pay verilmesi maddesi bulunuyor.

Montero: 2020-2021 sezonunda Atletico Madrid'ten kiralanan, sonraki sezon ise bonservisi alınan Montero'nun satışından Madrid ekibine yüzde 50 pay verilecek.

Hadziahmetovic: Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde transfer edilen Amir Hadziahmetovic için 3,5 milyon Euro ödeyen Beşiktaş, bununla birlikte Konyaspor'a sonraki satıştan yüzde 20 pay vermeyi taahhüt etti.

Valentin Rosier: 2021-2022 sezonunda bonservisiyle Beşiktaşlı olan Rosier için ödenen nakit 4 milyon Euro'nun yanında, eski kulübü Sporting Lizbon'a sonraki satıştan yüzde 20 pay verilecek.

Muleka: Beşiktaş'ın bonservisini Belçika ekibi Standard Liege'den aldığı Muleka için sonraki satış bedelinin yüzde 15'ini daha gözden çıkarması gerekiyor.

Bunun yanında Beşiktaş, Altınordu'dan transfer ettiği Atakan Üner için yüzde 15 pay ödeyecek.

Duhuliye.com