Çelikler'in tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde :

HER İKİ BÖLGEDE DE VERİMLİLİK PROBLEMİ VAR 

Kalitesi düşük ama tempolu, heyecanlı bir maç oldu. 
Güntekin Onay yazmış... 6 maçta Beşiktaş'ın kalesine 13 şut gelmiş. Bu 13 şutta 8 gol yemişler. 

Bunun yanında 21 şut atıp 2 isabet bulmuşlar. Yani rakip kaleye de 21 şut atıp 2 isabet bulmuşlar. 

Beşiktaş'ta her iki bölgede de verimlilik problemi var. Verimlilik problemi olduğu için... 

Başakşehir de verimli takım olduğu için, toplamda sadece 9 gol atmışlar. Hiç gol yememişler. Ligin en az gol atan takımlarından bir tanesi. Ve 9 golü de farklı oyuncular atmış. Yani her birini 9 ayrı oyuncusu atmış. Başakşehir'de verimlilik akıyor. 

BEŞİKTAŞ'IN BİR STRIKER BULMASI LAZIM 

Beşiktaş toparlayacaktır ama bence bir skorer bulması lazım. Weghorst çok iyi bir oyuncu. Ama striter mı? Striker bambaşka bir şey. Mesela Gomis tam bir striker. Ya da Icardi tam bir striker...

Beşiktaş'tan örnek verelim... Mesela Aboubakar her şeydi de... Mesela Feyyaz da oyuna çok katılmazdı ama tam bir "striker"dı. Beşiktaş'ın bir striker bulması lazım. Bence Muleka... 

ERSİN'LE BİLE SORU İŞARETİYKEN... 

Ve mutlak kaleci bulması lazım. Yani Ersin'le mi sorunu çözüyorlar... Ersin'le çözmeyip devre arasına kadar" Mert sen bir an evvel gel kardeşim" mi diyorlar? Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bu genç kardeşimizle (Emre Bilgin) olmaz. Ersin'le bile soru işaretiyken Emre ile hiç olmaz. O yüzden Beşiktaş'ın bu sorunlarını çözmesi lazım. 

Başakşehir'e karşı zaten 7-8 tane pozisyon bulamazsın. Yani 2-3 tane anca sana pozisyon verir. O 2-3 taneden de bir tanesini içeriye atacaksın. Gol de yemeyeceksin... Yani 1-0'a oynayacaksın. Başka yapacağın bir şey yok.

Adam kaleyi bulduğu ilk ve son şutta golü bulursa, toplam iki pozisyon üretip bir tanesinde gol atıyorsa ve sen atamıyorsan, bu maçın skoru; oyundan, şundan bundan ziyade verimlilikle açıklanır.

Beşiktaş'ın da verimlilik zaafı var. Onu çözmesi lazım.