Hollandalı forvetin taraftarların önünde yapmış olduğu bu hareketin nedeni çok geçmeden ortaya çıktı. Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Hollandalı forveti kadrosuna katmak için girişimlere başladı. İngilizlerin, Weghorst ile yapmış olduğu ilk görüşme olumlu geçti, oyuncu da Beşiktaş’tan ayrılmak için siyah beyazlı yönetimden kolaylık talebinde bulundu.

OYUNCUNUN MENAJERİ BEŞİKTAŞ YÖNETİMİYLE GÖRÜŞTÜ

Konuyla alakalı yaşanan son gelişmeleri Diyagonal’e aktaran Şafak Malatya şu ifadeleri kullandı: “Weghorst’un menajerliğini yapan Simon Cziommer, 9 Ocak 2023’te Beşiktaş yönetimiyle görüşmek için İstanbul’a geldi. Yapılan görüşmede, oyuncunun Beşiktaş’la yapmış olduğu sözleşmede herhangi bir çıkış maddesi ve bedel bulunmadığı için Beşiktaş oyuncuyu bırakmak noktasında yüksek bir bedel talep ediyor. Beşiktaş’ın talep ettiği rakam 5 milyon euro. Wout Weghorst’un yıllık ücreti 2.8 milyon euro’nun şu ana kadar 1.4 milyon euro’sunu ödeyen Beşiktaş, bunun üzerinde alacağı her rakam için kâra geçmiş olacak diyebiliriz.”

BEŞİKTAŞ, 5 MİLYON EURO İSTİYOR!

“İngilizlerin Weghorst’u geri çağırmak için masadaki ilk teklifi 2.5 milyon euro idi, daha sonra 2.8’e, ardından 3’e ve en son 3.2 milyon euro’ya kadar çıktılar. Beşiktaş düşünmek için süre istedi, fakat; Beşiktaş’ın istediği rakam 5 milyon euro. Burnley kulübü eğer 5 milyon euro’yu verirse Beşiktaş, Wout Weghorst’u İngiltere’ye göndermeyi kabul etti. Görüşmelerin, her iki taraf için de uygun bir rakamda bitmesi bekleniyor ama şu an Beşiktaş’ın talebi 5 milyon euro Burnley’in masaya koyduğu rakam 3.2 milyon euro.”

Kaynak: Diyagonal