Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Giresunspor'u 1-0 mağlup ederek üç puan alsa da Valerien Ismael'e eleştiriler yoğun şekilde sürüyor. Son olarak Mehmet Demirkol bu konuda önemli iddialar gündeme getirdi. 

Fransız teknik adamın oyunundan oyuncuların memnun olmadığını dile getiren Mehmet Demirkol "Bunu açıkça konuşalım artık. Beşiktaş'ta hiçbir futbolcu, Valerien Ismael'in oyunundan memnun değil. Oyuncu, oyundan değilse; zaten taraftara sirayet eder. Futbolcular, 'Biz iyi oyuncularız, şu topla biraz oynasak fena olmaz mı acaba' diye düşünüyor." dedi. 

Ismael'in kendi getirdiği oyuncuların şikayet ettiğini söyleyen Mehmet Demirkol "Valerien Ismael, yüksek rtim-direkt oyun istiyor; uzun top değil. Ama arada bir durman lazım, olmaz öyle. Oyuncuların, yerli yabancı fark etmeksizin bu konuda şikayetçi. Ghezzal, gitti yönetimle konuştu. Bizzat kendi getirdiği oyuncuların bile şikayeti var."

Demirkol son olarak "Beşiktaş'ı yöneten futbol aklının, Valerien Ismael ile yolları ayırma niyeti yok, hiç yok hem de. Ama tabii yarın başkan der ki 'Yok olmuyor, ben bunu değiştiriyorum'... O da olur mu bilmiyorum ama böyle bir niyet yok." ifadelerini kullandı. 

Uzun pas konusunda Fenerbahçe, Beşiktaş'ı geçti

Ismael'in eleştirilen noktalarından biri olan uzun top istatistikleri konusunda ise Fenerbahçe Karagümrük karşısında Beşiktaş'ın Giresunspor önünde oynadığında daha fazla uzun top oynadı. Beşiktaş deplasmanda Giresunspor ile 327 pas ile oynarken Fenerbahçe Kadıköy'de Karagümrük karşısında 395 pas ile öne çıktı. 

Kaynak: Ajansspor