Karşılaşmayı TRT Spor'un Stadyum programında değerlendiren Mehmet Özdilek, Beşiktaş'ın genç yeteneği Semih Kılıçsoy'u da eleştirdi.

Musrati ve Amartey'e eleştiriler

Mehmet Özdilek, Beşiktaş'lı futbolcular Musrati ve Amartey'i şu sözlerle eleştirdi: "Orta sahalar hep önemlidir ama Musrati ve Amartey neredeyse rakip cezasına sahasına girmemişler. Bir tane kilit pasları yok. Oyunun özeti bu. Orta sahadan destek alamazsan etkili olamazsın. İlk yarıda Rashica ve Ernest Muçi oyunda tuttu Beşiktaş'ı. ikinci yarıda ilk değişiklik 60. dakikada geldi Ghezzal girince oyun hareketlendi."

Semih'in etkinliği hiç yoktu

Özdilek, Beşiktaş'ın genç forveti Semih Kılıçsoy ve maçın gidişatı hakkında, "Beşiktaş'ta Cenk beklentinin altında, Semih oyunun çok gerisinde kaldı. Semih'in etkinliği hiç yoktu. Bu maçlar biraz belirleyici olur. Bu anlamda geride kaldı. Oyuncu değişiklikleri oldu ama hem Muleka hem de Aboubakar etkili olamadı. Galatasaray hiç baskı hissetmedi. Genel olarak hem Galatasaray hem de Beşiktaş inanılmaz pas hataları yaptı. Maçın önüne geçen pas hataları oldu. Beklentinin altında bir derbi oldu." ifadelerini kullandı.

"Musrati çok fazla pas hatası yaptı"

Musrati çok fazla pas hatası yaptı. Çok basit top kayıpları yaptı. Kanat oyuncuları da ona yardım etmeli ki pas açıları olsun. İki orta sahanın da rakip ceza sahasına girmemesi bir handikap. Tam tersi Torreira ve Kerem Demirbay oraları zorluyor Sizinkiler girmiyor. Nasıl üreteceksiniz o zaman?

"Aradığın kıvamda bir Galatasaray"

Mehmet Özdilek sözlerine şöyle devam etti: "Galatasaray 1 haftalık süreçte 2 travma yaşadı. Hem Avrupa'dan hem de Türkiye Kupası'ndan elendiler. Ondan sonra bir derbi ile kazanarak dönmesi camiaya güven kazandıracaktır. Beşiktaş açısından da kazanıp taraftarına sezonu hediye etmek adına önemliydi bu maç. Tam aradığın kıvamda bir Galatasaray ama hiç oyun üstünlüğünü hissettiremediler."