Bayülken'in Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi için söylediği Yönetim basketbolu gözden çıkarttıysa, basketbol sayın başkan Ahmet Nur Çebi'nin umrunda değilse o zaman versin bir gruba. "Ben burayı yönetemiyorum, beni basketle uğraştırmayın, ben futbolla ilgileniyorum" desin, bir kambur olarak görüyorsa çıksın basketboldan. Böyle saçma sapan iş mi olur? Biz burada kişileri tartışmak zorunda değiliz, Beşiktaş basketbolunun değerinden bahsetmek zorundayız. Başkan olarak sahiplenmek istemeyebilir, genlerinde yoktur, basketboldan uzak olabilir, anlıyorum ama o zaman "ben basketbolu yönetmek istemiyorum" desin, versin birilerine onlar yönetsin ama karışmasın. Ben başkanın geçen haftaki konuşmasını kabul etmiyorum. Sen bir kulübün değerini, gelirler üzerinden değerlendiremezsin. Orada zaten geçmişten gelen bir sürü insanın adanmışlığı var, emeği var. Ahmet Nur Çebi Başkan, sen biliyor musun o insanların antrenmanlara gelebilmek için verdiği fedakarlığı, sabahın köründe idmana geldiğini, cebinde para olmadan iki sene o takımda oynadığını? Ben 18 yaşında, rahmetli Süleyman Seba beni aradığında, "oğlum takımdasın" dediğinde boş mukaveleye imza atıyordum, yarım maaş, çeyrek maaş aldığım günleri biliyorum. Son maaşımı eşya piyangosu vardı eskiden, eşya piyangosu olarak vermişti Süleyman Seba. Ama hiçbir zaman bundan ne utanç duydum, ne hakkım yeniyor dedim. Çünkü ben hayatımı Beşiktaş'ın değerleriyle beraber organize ettim, sporcu gibi yetiştim. Beğenirsin beğenmezsin, Beşiktaş'ın basketbolda bir marka değeri var. Bunun üstüne ister başkan olsun ister kanal, kimse yorum yapamaz, orada bir değer var. Bunu kimse yaklaşımlarıyla değersiz hale getiremez. Oradaki değerin altını çizmek zorundasın." sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Bugün oynanan ve Beşiktaş'ın güçlü rakibi Darüşşafaka'yı 98-84 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Beşiktaş'ın basketboldan sorumlu yöneticisi Umut Tahir Güneş, İhsan Bayülken'e sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Umut Tahir Güneş; Bayülken'in ismini baş harfleriyle kodladığı paylaşımında,

"Geçmişte yaptıkları, yön-rota aksamayacak.. Yüze karşı başka, ekrana başka olmayacak..
Haddini bileceksin
İ.B……" ifadelerini kullandı.

Umut Tahir Güneş'in bu tweeti, üslup ve içerik olarak Beşiktaş taraftarının büyük tepkisini çekti. Güneş'e tepki gösteren Beşiktaşlı taraftarlar, Bayülken'in eleştirilerinde haklı olduğunu dile getirdi.

İşte yönetici Umut Tahir Güneş'in paylaşımı:

Adsız-18

Duhuliye.com