Demirtaş'ın Beşiktaş'ın sahasında oynanacak olan maça, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı üzerinden getirdiği bakış açısı dikkat çekti.

İşte Demirtaş'ın açıklamaları:

"KAZANCI VE ÇEBİ'NİN AÇIKLAMALARI..."

"Ceyhun Kazancı'nın yerli teknik direktör ve Valerien Ismael ile alakalı açıklamalarında katıldığım yerler var, katılmadığım yerler var, eksik olan yerler var. Ben de sosyal medyada denk geldim, eleştiri tarzından anlıyorsun. Belki bir teknik adamın lobisi olduğu için Anti-Valerien'ci yorumlar yapanlar vardır. Mevcut yönetimin anti tarafı olduğu için yapan vardır. Ne olursa olsun Valerien'ci hesaplar da var, yönetime yakın hesaplar da görüyorum hem basında, hem de sosyal medyada. Bu her kulüpte var. Valerien Ismael yabancı bir teknik adam olduğu için zamanında Tudor'a yapıldığı gibi filtresiz eleştiriler yapılıyor olabilir. Ancak şunu da ayırmak lazım, her eleştiri de "birilerinin adamısın" demek değil. Herkesin fikri olabilir. Her eleştiri de düşmanca karşılanmamalı. Valerien Ismael'i son dönemdeki oyununa bakıldığında ben de dahil, gelişim gösteremediği için eleştirenler de var. İlk geldiğinde gayet makul karşılamıştım, zamana bırakmıştım, zaman da biraz doldu. Sezonu bitirdi, yeni bir sezona başladı, belli noktalarda üzerine çok tuğla koymadığı anlar gördüm. Benim bir tık umudum azaldı, ben biraz sahadaki karşılığına bakıyorum. 

Teknik adamla ilgili başkanın böyle bir açıklama yapması doğaldır. Yolları ayırmıyorsanız "hocamızın arkasındayız" deniliyor. Umarız işleri yoluna koyar, uzun vadeli çalışmanın hakkını verir. Uzun vadeli çalışmak, doğru teknik adam seçildiğinde doğru bir yöntemdir, zaman gösterecek.

"TARAFTAR İÇİN AVCI'YI GÖNDERME MAÇI"

"İki türlü galibiyet anahtarı var. İyi yaptığı şey Beşiktaş'a bu maçta atmosferle birlikte erken skor yaptırabilir ki maçta iyi bir atmosfer bekliyorum. Abdullah Avcı ile aradaki ufak elektriklenme de var. Monaco maçında çok iyi oynadı Trabzonspor, Abdullah Avcı orada ciddi bir kredi sağlamıştır ama bu maçın öncesine bakıldığında Abdullah Avcı'yı gönderme maçına çıkıyor Beşiktaş, taraftarda hava öyle. Birçok Beşiktaşlı arkadaş grubunda o ekstra motivasyon var. Bu ekstra motivasyonla birlikte Beşiktaş'ın iyi yaptığı şey önde baskı ve Trabzonspor'un eksik olduğu taraflardan biri bu bence. 

"VALERIEN ISMAEL KARŞI BİR PLAN YAPARSA..."

Gbamin Monaco karşısında iyi oynadı ama 6 numara bölgesindeki oyuncuya baskı yapıldığı zaman Trabzonspor çok cevap veremeyebiliyor. Monaco maçında ekstra iyiydi ama normalde zaaf yaşayacağı bir şey. Beşiktaş'ın öndeki baskısı, rakibi dengesiz yakalaması, savuna hattı da en iyi oyuncuları Bartra ve Hugo dahil geniş alanda yakalandığı zaman hata yapabilecek oyuncular. Önde baskı erkenden skoru Beşiktaş'a getirebilir ama Valerien Ismael'in her zaman yaptığı gibi "skoru aldım, ceza sahamızın önüne yerleşelim, Weghorst'a uzun oynayalım planına geçildiği anda Trabzonspor kendi yarı sahasına, kendi ceza sahasına yakın oynayan takımlara karşı daha iyi olan bir takım. Çok şutör var, Bakasetas başta olmak üzere. Duran topları çok iyi kullanıyorlar. Trabzonspor öyle bir oyunda Beşiktaş'ı cezalandırır. Beşiktaş 2-0 önde olsa dahi biz bir çekilelim, Weghorst'a uzun vuralım" fikri Trabzonspor'un çok işine gelir ve maçta dengeyi sağlar gibi gözüküyor. Valerien Ismael bu konuda da farklı bir plan yaparsa, biraz daha savunmayı yay çizgisine çekip topu dolaştırmaya çalışırsa farklı bir oyun izleriz diye düşünüyorum. 

Duhuliye.com