Beşiktaş şampiyonluk yarışına anca federasyondan çıkaracağı, 5 puanlık kararla ortak olabilir. Yani şöyle Galatasaray’dan 6 puan silinecek, Fenerbahçe’den 6 puan silinecek, Beşiktaş’tan 1 puan silinecek. Yani Beşiktaş 5 puan daha yukarıya yaklaşmış olacak. Çünkü Beşiktaş iki takımdan da 1 puan aldı deplasmanda, o puanları da sileceksin, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın aldığı toplam 6 puanı da sileceksin. Beşiktaş bunu talep ediyor, o zaman şampiyonluk yarışında olur.

Burada puanların silinmesi çok daha adil ve mantıklı, geçtiğimiz senelerde önümüzde bir Eurolig örneği var. UEFA diyor ki eğer bir takım çekilirse, bu savaş olur, afet olur, trafik kazası olur, o zaman aldığı puanlar, oynadığı maçlar yok sayılır. Fenerbahçe’nin Euro ligdeki olayı da böyle oldu, Rus takımlarına karşı aldığı bütün puanlar gitti, tesadüf Rus takımlarının hepsinide yenmişti. İlk sekize girecek takım bir anda aşağı düştü, ilk sekize giremedi. Ama orada karar şöyle alındı, bütün takımlara soruldu. Burada da TFF böyle bir şey yapabilirdi, bütün takımları toplayıp oylama yapabilirdi. Federasyon şu anda bile oylama kararı alabilir, eğer maçlar yok hükmünde sayılırsa o zaman Beşiktaş şampiyonluk potasına girer.

Bunu federasyon kafasına göre yapamaz, kulüpler birliğini çağıracak ve oylama yapacak. Bu şartlar altında Beşiktaş’ın şampiyon olma şansı yok bence sıfır. Peki soruyorum, Beşiktaş camiası sesini neden gür çıkarmıyor? Taraftar sesini daha çok çıkarıyor sosyal medyada, şimdi hafta Jesus bir laf söyledi, çok tartışıldı ''Türkiye liginin sportif gerçekliği yoktur'' dedi. Ben şimdi Beşiktaş'lılara soruyorum , Jesus'un bu lafı çok eleştirildi ya, lig bittiğinde şampiyon belli olduğunda, bu ligde Beşiktaş 19 deplasman, Fenerbahçe 18 deplasman, Galatasaray 17 deplasman oynamış olacak. Beşiktaşlılar için bu ligin sportif gerçekliği var mıdır?

Arada çok puan farkı olduğu için Beşiktaş yönetiminin sesi çıkmıyor. Mesela liderle arasında 11 puan değilde 6 puan olsaydı, Beşiktaş yönetimi daha fazla ses çıkarırdı. Beşiktaş yönetimi de şampiyon olabileceklerini inanmıyor.