Uzun yıllardır kulüpte tercümanlık yapan Mert Çetin'in yerine Marc Gonzalo'nun getirilmesi sosyal medyada tartışma yarattı. Gonzalo, katıldığı programda Beşiktaşlı olduğunu ifade ederek, 'Siyah, beyaz' şeklinde tezahürat yapmıştı. Bu anlar sosyal medyada gündem yarattı.

Gonzalo'nun başka bir paylaşımında Galatasaray'dan da malum takım şeklinde bahsettiği ortaya çıktı. Beşiktaşlıyım açıklamasından dolayı tepki çeken Gonzalo, Galatasaray'dan "malum takım" diye bahsettiği paylaşımıyla da tüm tepkileri üzerine toplamış oldu.

Öte yandan Gonzalo, Beşiktaş'a verdiği desteğin nedenini açıkladı. İspanyol tercüman açıklamasında, "Matias Delgado ile 3 sene çalıştım. O benim arkadaşımdı. O dönem Delgado Beşiktaş'ta oynuyordu. Ben onun için Beşiktaş'ı destekledim." ifadelerini kullandı.

Ortaya çıkan bu gerçekler sonrasında Galatasaray taraftarı, Martinez kararı nedeniyle yönetime ateş püskürürken divan üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi yeni tercümanın görevine bir an önce son verilmesi çağrısında bulundu. Tepkiler sonrası "MarcGonzalo" etiketi Twitter'da kısa sürede TT oldu.

24 SAAT GEÇMEDEN GÖNDERİLDİ

Bu şekilde gündeme gelen ve taraftarın tepkisini çeken Marc Gonzalo Martinez, yaptığı açıklamalara rağmen 24 saat geçmeden görevinden uzaklaştırıldı ve bugün idmanda yer almadı.

Duhuliye.com